Засідання робочої групи присвяченій природоорієнтованим рішенням у лісовому господарстві

Автор: І. Коляджин

Відбулося засідання робочої групи в онлайн-форматі присвяченій природоорієнтованим рішенням в управлінні лісового господарства.

Вектор руху лісового господарства, зазначений у Державній стратегії управління лісами України до 2035 року (2021), передбачає забезпечення ефективного управління лісами на основі забезпечення сталого ведення лісового господарства, збереження біорізноманіття в лісах, адаптованого до кліматичних змін лісового господарства, популяризацію професії лісівника у суспільстві, забезпечення фінансової стабільності лісової галузі та створення сприятливих умов для активізації розвитку деревообробної та суміжних галузей економіки.

Безумовно сьогоднішні реалії вплинуть на стан лісів у майбутньому, а прояв порушень загострюється внаслідок кліматичних змін, які прогнозують науковці. Тож необхідно невідкладно визначити стратегічні кроки адаптації лісового господарства до зміни клімату з урахуванням сучасних викликів.

Засідання робочої групи розпочала Олеся Петрович, менеджер з природоохоронної роботи WWF-Україна та привітала учасників.

В засіданні взяли участь: Ганна Лобченко, менеджер напряму «Ліси» WWF-Україна; Роман Волосянчук кандидат біологічних наук, експерт з охорони лісів та лісового господарства ГО «Екосфера» та спеціалісти департаментів екології та природних ресурсів ОДА, обласних управлінь ЛМГ, національних природних парків, заповідників, галузевих університетів і інститутів, представники інших природоохоронних організацій, а також аспіранти та науковці.

В обговоренні також взяли участь спеціалісти від НПП «Верховинський». Матеріали робочої групи будуть використані для подальшої розробки природоорієнтованих рекомендацій та їх втілення в лісове господарство України в умовах сучасних викликів.

Новини

Лісові мешканці

Працівники  відділу еколого-освітньої роботи   провели захід в закладі дошкільної освіти “Сонечко” в смт. Верховина. Розпочали захід з фізкультхвилинки ,дітки із задоволенням виконували різні вправи . Також ознайомились з лісовими мешканцями і їхніми домівками та правилами поведінки в лісовому середовищі. А щоб краще відчути лісову атмосферу малюки  займились ліпленням  лісових  мешканців.

  • Екоосвіта

УВАГА! ОГОЛОШЕНО ВИСОКИЙ РІВЕНЬ ПОЖЕЖНОЇ НЕБЕЗПЕКИ

У зв’язку  з високим рівнем пожежної небезпеки на території Парку посилено режим охорони території від ймовірних пожеж. Тому відповідно до розпорядження дирекції Парку працівниками  служби державної охорони проведено огляд протипожежного обладнання та стан протипожежних водойм та   позачергове навчання з використанням наявного пожежного обладнання. Метою навчань було на практиці відпрацювати тактику, щодо ліквідації надзвичайних ситуацій, пов’язаних […]

  • Охорона природи

Проведені роботи по будівництву перепадів на гірських річках.

Працівниками відділу охорони на території НПП «Верховинський» були проведені роботи по будівництву перепадів на гірських річках. Основна мета конструкцій – це захист для риб, щоб мальок форелі мав змогу рости та виводити своє потомство. Завдяки таким перепадам покращується аерація води в річках. Основними очікуваними результатами встановлення штучних перепадів є покращення екологічного стану малих річок; покращення […]

  • Охорона природи