Засідання робочої групи присвяченій природоорієнтованим рішенням у лісовому господарстві

Автор: І. Коляджин

Відбулося засідання робочої групи в онлайн-форматі присвяченій природоорієнтованим рішенням в управлінні лісового господарства.

Вектор руху лісового господарства, зазначений у Державній стратегії управління лісами України до 2035 року (2021), передбачає забезпечення ефективного управління лісами на основі забезпечення сталого ведення лісового господарства, збереження біорізноманіття в лісах, адаптованого до кліматичних змін лісового господарства, популяризацію професії лісівника у суспільстві, забезпечення фінансової стабільності лісової галузі та створення сприятливих умов для активізації розвитку деревообробної та суміжних галузей економіки.

Безумовно сьогоднішні реалії вплинуть на стан лісів у майбутньому, а прояв порушень загострюється внаслідок кліматичних змін, які прогнозують науковці. Тож необхідно невідкладно визначити стратегічні кроки адаптації лісового господарства до зміни клімату з урахуванням сучасних викликів.

Засідання робочої групи розпочала Олеся Петрович, менеджер з природоохоронної роботи WWF-Україна та привітала учасників.

В засіданні взяли участь: Ганна Лобченко, менеджер напряму «Ліси» WWF-Україна; Роман Волосянчук кандидат біологічних наук, експерт з охорони лісів та лісового господарства ГО «Екосфера» та спеціалісти департаментів екології та природних ресурсів ОДА, обласних управлінь ЛМГ, національних природних парків, заповідників, галузевих університетів і інститутів, представники інших природоохоронних організацій, а також аспіранти та науковці.

В обговоренні також взяли участь спеціалісти від НПП «Верховинський». Матеріали робочої групи будуть використані для подальшої розробки природоорієнтованих рекомендацій та їх втілення в лісове господарство України в умовах сучасних викликів.

Новини

Участь у засіданні приуроченому до Всесвітнього дня водно-болотних угідь

02 лютого 2023 року національний природний парк «Верховинський» взяв у форматі онлайн, організатором якого виступив Департамент природно-заповідного фонду та біорізноманіття Міндовкілля. Під час засідання було розглянуто питання збереження Рамсарських угідь в контексті російської агресії, обговорено проведення заходів з відновлення, збереження та моніторингу водно-болотних угідь міжнародного значення. Збереження водно-болотних угідь – це не тільки очищення та […]

  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи
  • Охорона природи
  • Рекреація

2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь

У 1971 році в Ірані, в місті Рамсар, була підписана Конвенція з водно-болотних угідь. У світі вона відома, як Рамсарська, зважаючи на назву міста де було її прийнято. Під водно-болотними угіддями розуміють річки і озера, райони боліт, драговин, торфовищ, штучні водойми та морські акваторії глибиною до шість метрів. У цей день в різних країнах світу […]

  • Екоосвіта