Засідання робочої групи присвяченій природоорієнтованим рішенням у лісовому господарстві

Автор: І. Коляджин

Відбулося засідання робочої групи в онлайн-форматі присвяченій природоорієнтованим рішенням в управлінні лісового господарства.

Вектор руху лісового господарства, зазначений у Державній стратегії управління лісами України до 2035 року (2021), передбачає забезпечення ефективного управління лісами на основі забезпечення сталого ведення лісового господарства, збереження біорізноманіття в лісах, адаптованого до кліматичних змін лісового господарства, популяризацію професії лісівника у суспільстві, забезпечення фінансової стабільності лісової галузі та створення сприятливих умов для активізації розвитку деревообробної та суміжних галузей економіки.

Безумовно сьогоднішні реалії вплинуть на стан лісів у майбутньому, а прояв порушень загострюється внаслідок кліматичних змін, які прогнозують науковці. Тож необхідно невідкладно визначити стратегічні кроки адаптації лісового господарства до зміни клімату з урахуванням сучасних викликів.

Засідання робочої групи розпочала Олеся Петрович, менеджер з природоохоронної роботи WWF-Україна та привітала учасників.

В засіданні взяли участь: Ганна Лобченко, менеджер напряму «Ліси» WWF-Україна; Роман Волосянчук кандидат біологічних наук, експерт з охорони лісів та лісового господарства ГО «Екосфера» та спеціалісти департаментів екології та природних ресурсів ОДА, обласних управлінь ЛМГ, національних природних парків, заповідників, галузевих університетів і інститутів, представники інших природоохоронних організацій, а також аспіранти та науковці.

В обговоренні також взяли участь спеціалісти від НПП «Верховинський». Матеріали робочої групи будуть використані для подальшої розробки природоорієнтованих рекомендацій та їх втілення в лісове господарство України в умовах сучасних викликів.

Новини

Чиста вода, свіже повітря і родючий грунт – все це необхідно людям для повноцінного і здорового існування. Саме про чистоту довкілля дбаємо і ми – працівники НПП “Верховинський” і з цією метою було вчергове прибрано рекреаційне місце в урочищі Млинський від сміття.

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Дикі звірі – наше велике багатство.

Для підвищення чисельності диких тварин працівниками парку здійснюється  комплекс біотехнічних заходів для збереження середовища існування та відтворення фауни,  шляхом створення сприятливих  умов, для їх проживання в природному середовищі та покращення кормових та захисних властивостей угідь. У холодну пору звірі і птахи нерідко гинуть не тільки від холоду, а й від нестачі кормів. Зимова підгодівля – […]

  • Охорона природи

Одноденний семінар для екоосвітян

В рамках підтримки Франкфуртського зоологічного товариства екологоосвітнього напрямку, фахівці відділів рекреації та еколого-освітньої роботи взяли участь у одноденному семінарі з екоосвітянами установ, що проходив на території ННП “Вижницький” з метою обміну досвіду. Спільно проведені еколого-освітні заходи на природі для групи дітей, залучаючи всі теоретичні знання, які ми отримали протягом попередніх семінарів та тренінгів та які […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація