Збережемо ялинку

Автор: Н. Кочерган

Наближаються новорічні свята! Кожен з нас має свої традиції та звички із святкування нового року і Різдва. Хтось одягає прикрасами штучне ялинове дерево – інші вважають, що без справжньої ялини в домі не обійтись. І насправді, більшість громадян надають перевагу живим новорічним деревам. А щоб новорічні свята не перетворились на злочин проти природи, існує порядок заготівлі, відпуску та продажі новорічних ялинок.

Національним природним парком «Верховинський» затверджено Наказ «Про посилення охорони молодняка хвойних насаджень від незаконних рубок у період новорічно-різдвяних свят 2022року» від 05.12.2022року.

З метою недопущення незаконних вирубок новорічних ялинок (молодих насаджень) посилено охорону лісів. Також установою розроблені комплексні плани проведення рейдів у лісах під час зазначеного періоду по виявленню порушників.

У разі виявлення незаконних вирубок новорічних ялинок  всі працівники служби державної охорони зобов’язані здійснювати відповідні заходи реагування щодо оформлення матеріалів про лісопорушення та забезпечення подальшого провадження матеріалів у справах у судових інстанціях.

Крім того, згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, лісопорушники сплачують ще й штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від тридцяти до шістдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (510-1020 грн), а посадові особи від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподаткованих мінімумів (2550-5100 грн).

Перш ніж рубати дерево подумайте, що ви залишите для нащадків!

Новини

“Готуємо юних туристів у похід”

Працівниками відділу рекреації та еко-освіти проведено тематичний захід тему : “Готуємо юних туристів у похід”. Мета заходу: -пояснити значення туризму для фізичного і розумового розвитку, зміцнення здоров’я; -навчити складати рюкзак, укомплектовувати похідну аптечку, встановлювати намет; -заохочувати дітей до занять у секції з туризму; виховувати почуття дружби, колективізму, бажання допомогти товаришу під час походу, прищеплювати любов […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Визначні природознавчі мандрівки Івана Франка гуцульськими теренами Верховинського регіону Українських Карпатських гір. Частина ІХ. Художній образ Верховинсього регіону Українських Карпат в трьох літературних творах Івана Франка.

Визначні природознавчі мандрівки Івана Франка гуцульськими теренами Верховинського регіону Українських Карпатських гір. «Івана Франка вважають не тільки видатним письменником, політиком та науковцем, а й батьком-засновником українського туризму. Він сам був завзятим мандрівником, прихильником «зеленого», гірського туризму, учасником і організатором цілої низки групових мандрівок та етнографічних і краєзнавчих експедицій в Галичині. Географія його подорожей охоплює не […]

  • Науково-дослідний відділ

Участь у вебінарі “Інклюзивні туристичні стежки в НПП України: доступність, реабілітація, екологія.”

Працівники НПП «Верховинський» взяли участь у вебінарі «Інклюзивні туристичні стежки в НПП України: доступність, реабілітація, екологія.» Під час вебінару говорили про: -Законодавство, зокрема, про Конвенцію ООН про права осіб із інвалідністю, Закон України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”; -національну стратегію та Національний план дій. Обговоримо висновок щодо стану доступності; -хто є […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація