Збережемо ялинку

Автор: Н. Кочерган

Наближаються новорічні свята! Кожен з нас має свої традиції та звички із святкування нового року і Різдва. Хтось одягає прикрасами штучне ялинове дерево – інші вважають, що без справжньої ялини в домі не обійтись. І насправді, більшість громадян надають перевагу живим новорічним деревам. А щоб новорічні свята не перетворились на злочин проти природи, існує порядок заготівлі, відпуску та продажі новорічних ялинок.

Національним природним парком «Верховинський» затверджено Наказ «Про посилення охорони молодняка хвойних насаджень від незаконних рубок у період новорічно-різдвяних свят 2022року» від 05.12.2022року.

З метою недопущення незаконних вирубок новорічних ялинок (молодих насаджень) посилено охорону лісів. Також установою розроблені комплексні плани проведення рейдів у лісах під час зазначеного періоду по виявленню порушників.

У разі виявлення незаконних вирубок новорічних ялинок  всі працівники служби державної охорони зобов’язані здійснювати відповідні заходи реагування щодо оформлення матеріалів про лісопорушення та забезпечення подальшого провадження матеріалів у справах у судових інстанціях.

Крім того, згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, лісопорушники сплачують ще й штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від тридцяти до шістдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (510-1020 грн), а посадові особи від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподаткованих мінімумів (2550-5100 грн).

Перш ніж рубати дерево подумайте, що ви залишите для нащадків!

Новини

Заборона джипінгу на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду

Звертаємось до місцевих жителів нашого району та відвідувачів території Парку. На виконання петиції від 09.09.2022 №22/163240-еп «Про врегулювання джипінгу в Україні», проведення перегонів (джипінгу), трофі-рейдів, ралі, поїздок на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду СУВОРО ЗАБОРОНЕНО! Проїзд дозволяється у наступних випадках: ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, стихійних лих, при виконанні службових обов’язків представниками органів державної влади, а […]

  • Новини установи
  • Охорона природи

НОВИЙ ЖИТЕЛЬ НАЦІОНАЛЬНОГО ПАРКУ

Інвентаризація видів – це один із важливих напрямків експедиційної роботи науково-дослідного відділу. Розподіл рідкісних та зникаючих видів флори НПП «Верховинський» в якісному і кількісному відношенні станом на 2022 рік становить 65 видів рослин та 2 види грибів, що занесені до Червоної книги України, 3 види з Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи, 7 видів з […]

  • Науково-дослідний відділ

Частина 3. Спогади про те, як на далекій Чивчинській полонині, пані Ольга Франко та її четверо дітей, випадково зустріли ведмедицю із ведмежатами.

Після оглядання навколишніх Карпатських гір, всі мандрівники, яких вела пані Ольга Франко, почали сходити вниз із Гомула, щоб плаєм зійти до Чорного Черемоша, а потім дорогою повернутися до Буркута. По дорозі вони повернули до іншої полонинської стаї, де були пастухи. Тут, у гуцульських вівчарів, пані Ольга із дітьми, уподобала і купила собі маленького волоського песика. Спочатку […]

  • Науково-дослідний відділ