Збережемо ялинку

Автор: Н. Кочерган

Наближаються новорічні свята! Кожен з нас має свої традиції та звички із святкування нового року і Різдва. Хтось одягає прикрасами штучне ялинове дерево – інші вважають, що без справжньої ялини в домі не обійтись. І насправді, більшість громадян надають перевагу живим новорічним деревам. А щоб новорічні свята не перетворились на злочин проти природи, існує порядок заготівлі, відпуску та продажі новорічних ялинок.

Національним природним парком «Верховинський» затверджено Наказ «Про посилення охорони молодняка хвойних насаджень від незаконних рубок у період новорічно-різдвяних свят 2022року» від 05.12.2022року.

З метою недопущення незаконних вирубок новорічних ялинок (молодих насаджень) посилено охорону лісів. Також установою розроблені комплексні плани проведення рейдів у лісах під час зазначеного періоду по виявленню порушників.

У разі виявлення незаконних вирубок новорічних ялинок  всі працівники служби державної охорони зобов’язані здійснювати відповідні заходи реагування щодо оформлення матеріалів про лісопорушення та забезпечення подальшого провадження матеріалів у справах у судових інстанціях.

Крім того, згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, лісопорушники сплачують ще й штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від тридцяти до шістдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (510-1020 грн), а посадові особи від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподаткованих мінімумів (2550-5100 грн).

Перш ніж рубати дерево подумайте, що ви залишите для нащадків!

Новини

Участь у засіданні приуроченому до Всесвітнього дня водно-болотних угідь

02 лютого 2023 року національний природний парк «Верховинський» взяв у форматі онлайн, організатором якого виступив Департамент природно-заповідного фонду та біорізноманіття Міндовкілля. Під час засідання було розглянуто питання збереження Рамсарських угідь в контексті російської агресії, обговорено проведення заходів з відновлення, збереження та моніторингу водно-болотних угідь міжнародного значення. Збереження водно-болотних угідь – це не тільки очищення та […]

  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи
  • Охорона природи
  • Рекреація

2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь

У 1971 році в Ірані, в місті Рамсар, була підписана Конвенція з водно-болотних угідь. У світі вона відома, як Рамсарська, зважаючи на назву міста де було її прийнято. Під водно-болотними угіддями розуміють річки і озера, райони боліт, драговин, торфовищ, штучні водойми та морські акваторії глибиною до шість метрів. У цей день в різних країнах світу […]

  • Екоосвіта