Збережемо ялинку

Автор: Н. Кочерган

Наближаються новорічні свята! Кожен з нас має свої традиції та звички із святкування нового року і Різдва. Хтось одягає прикрасами штучне ялинове дерево – інші вважають, що без справжньої ялини в домі не обійтись. І насправді, більшість громадян надають перевагу живим новорічним деревам. А щоб новорічні свята не перетворились на злочин проти природи, існує порядок заготівлі, відпуску та продажі новорічних ялинок.

Національним природним парком «Верховинський» затверджено Наказ «Про посилення охорони молодняка хвойних насаджень від незаконних рубок у період новорічно-різдвяних свят 2022року» від 05.12.2022року.

З метою недопущення незаконних вирубок новорічних ялинок (молодих насаджень) посилено охорону лісів. Також установою розроблені комплексні плани проведення рейдів у лісах під час зазначеного періоду по виявленню порушників.

У разі виявлення незаконних вирубок новорічних ялинок  всі працівники служби державної охорони зобов’язані здійснювати відповідні заходи реагування щодо оформлення матеріалів про лісопорушення та забезпечення подальшого провадження матеріалів у справах у судових інстанціях.

Крім того, згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, лісопорушники сплачують ще й штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від тридцяти до шістдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (510-1020 грн), а посадові особи від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподаткованих мінімумів (2550-5100 грн).

Перш ніж рубати дерево подумайте, що ви залишите для нащадків!

Новини

Чиста вода, свіже повітря і родючий грунт – все це необхідно людям для повноцінного і здорового існування. Саме про чистоту довкілля дбаємо і ми – працівники НПП “Верховинський” і з цією метою було вчергове прибрано рекреаційне місце в урочищі Млинський від сміття.

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Дикі звірі – наше велике багатство.

Для підвищення чисельності диких тварин працівниками парку здійснюється  комплекс біотехнічних заходів для збереження середовища існування та відтворення фауни,  шляхом створення сприятливих  умов, для їх проживання в природному середовищі та покращення кормових та захисних властивостей угідь. У холодну пору звірі і птахи нерідко гинуть не тільки від холоду, а й від нестачі кормів. Зимова підгодівля – […]

  • Охорона природи

Одноденний семінар для екоосвітян

В рамках підтримки Франкфуртського зоологічного товариства екологоосвітнього напрямку, фахівці відділів рекреації та еколого-освітньої роботи взяли участь у одноденному семінарі з екоосвітянами установ, що проходив на території ННП “Вижницький” з метою обміну досвіду. Спільно проведені еколого-освітні заходи на природі для групи дітей, залучаючи всі теоретичні знання, які ми отримали протягом попередніх семінарів та тренінгів та які […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація