Збережемо первоцвіти разом!

Автор: Н. Кубайчук

Первоцвітами  називають перші весняні квіти, які сприймаються як символи весни. Велика кількість первоцвітів занесена до Червоної книги України (2009), та різних міжнародних природоохоронних списків, оскільки знаходяться на межі зникнення.

В НПП «Верховинський» працівники служби державної охорони  приступили до виконання  заходів, спрямованих  на попередження та недопущенню випадків знищення первоцвітів в період їх цвітіння.

Саме яскраві квіти первоцвітів що з’являються першими з-під снігу стали символами весни, які нещадно експлуатують та знищують. Такі види первоцвітів на території НПП «Верховинський», як підсніжник білосніжний, шафран Гейфелів, занесені до Червоної книги України і знаходяться під загрозою зникнення.

Щовесни на території України великих обсягів набуває торгівля первоцвітами, яка стала проблемою як всеукраїнського так і міжнародного масштабу. Причиною цього явища є відсутність проінформованості продавців та покупців   про адміністративну відповідальність за подібне правопорушення, адже ця група рослин перебуває під захистом законів України «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», та «Про Червону книгу України».

За незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу, адже незнання законів не звільняє від відповідальності.

Новини

Гора Чивчин

Мандруючи територією Парку еколого-пізнавальним туристичним маршрутом «Монастирський», з гори Штефулець Великий 1576м.н.р.м. можна побачити гору Чивчин 1769 м.н.р.м. – це гірський масив у південно-східній частині Українських Карпат. Такий вид має гора Чивчин у травні 2022 р..

  • Без категорії

Європейський день парків

24 травня щорічно в Україні відзначають Європейський день парків, який був проголошений Федерацією ЄВРОПАРК (EUROPARC Federation). Цей день був відзначений вперше у 1999 році. Ця дата була вибрана не випадково – саме 24 травня 1909 року в Швеції був створений перший з дев’яти Європейських національних парків.В НПП “Верховинський” цей день був відзначений заходами, які включили […]

  • Новини установи

Міжнародний день Біорізноманіття

В рамках святкування Міжнародного дня біологічного різноманіття працівниками Парку проведено тематичну екскурсію для дітей переселенців із Чернігівської області та учнів Верхньоясенівського ліцею вході якої діти наочно ознайомилася із біорізноманіттям Карпатських гір, зокрема регіону, де розташований НПП “Верховинський”, а також отримали листівочки із зображеним флористичним та фауністичним світом. Біорізноманіття Парку представлене 980 видами вищих і нижчих […]

  • Новини установи