Збережемо первоцвіти разом!

Автор: Н. Кубайчук

Первоцвітами  називають перші весняні квіти, які сприймаються як символи весни. Велика кількість первоцвітів занесена до Червоної книги України (2009), та різних міжнародних природоохоронних списків, оскільки знаходяться на межі зникнення.

В НПП «Верховинський» працівники служби державної охорони  приступили до виконання  заходів, спрямованих  на попередження та недопущенню випадків знищення первоцвітів в період їх цвітіння.

Саме яскраві квіти первоцвітів що з’являються першими з-під снігу стали символами весни, які нещадно експлуатують та знищують. Такі види первоцвітів на території НПП «Верховинський», як підсніжник білосніжний, шафран Гейфелів, занесені до Червоної книги України і знаходяться під загрозою зникнення.

Щовесни на території України великих обсягів набуває торгівля первоцвітами, яка стала проблемою як всеукраїнського так і міжнародного масштабу. Причиною цього явища є відсутність проінформованості продавців та покупців   про адміністративну відповідальність за подібне правопорушення, адже ця група рослин перебуває під захистом законів України «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», та «Про Червону книгу України».

За незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу, адже незнання законів не звільняє від відповідальності.

Новини

Проведені роботи по будівництву перепадів на гірських річках.

Працівниками відділу охорони на території НПП «Верховинський» були проведені роботи по будівництву перепадів на гірських річках. Основна мета конструкцій – це захист для риб, щоб мальок форелі мав змогу рости та виводити своє потомство. Завдяки таким перепадам покращується аерація води в річках. Основними очікуваними результатами встановлення штучних перепадів є покращення екологічного стану малих річок; покращення […]

  • Охорона природи

Охорона оленя благородного в період «реву»

На території НПП «Верховинський» у зв’язку з періодом гону оленя в осінній період встановлений особливий природоохоронний режим та заборона на полювання диких тварин. Благородний олень з давніх-давен є символом гордості Карпатських гір. Рев оленя – це період спарювання, коли бики видають різні гучні, характерні для цього періоду звуки: від хрипких до низьких і протяжних, що […]

  • Охорона природи

З 1 вересня до 31 грудня 2024 року розпочався нерест форелі

З 1 вересня до 31 грудня 2024 року розпочався нерест форелі, тому були проведені посилені заходи з охорони форелі струмкової. У цей період на окремих ділянках річок та їх притоках заборонено: – проводити будівельні, днопоглиблювальні, вибухові та бурові роботи; – видобуток гравію та піщано-гравійної суміші; – заготівлю лісу; – миття автотранспорту тощо. З метою недопущення […]

  • Охорона природи