Збережемо первоцвіти разом!

Автор: Н. Кубайчук

Первоцвітами  називають перші весняні квіти, які сприймаються як символи весни. Велика кількість первоцвітів занесена до Червоної книги України (2009), та різних міжнародних природоохоронних списків, оскільки знаходяться на межі зникнення.

В НПП «Верховинський» працівники служби державної охорони  приступили до виконання  заходів, спрямованих  на попередження та недопущенню випадків знищення первоцвітів в період їх цвітіння.

Саме яскраві квіти первоцвітів що з’являються першими з-під снігу стали символами весни, які нещадно експлуатують та знищують. Такі види первоцвітів на території НПП «Верховинський», як підсніжник білосніжний, шафран Гейфелів, занесені до Червоної книги України і знаходяться під загрозою зникнення.

Щовесни на території України великих обсягів набуває торгівля первоцвітами, яка стала проблемою як всеукраїнського так і міжнародного масштабу. Причиною цього явища є відсутність проінформованості продавців та покупців   про адміністративну відповідальність за подібне правопорушення, адже ця група рослин перебуває під захистом законів України «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», та «Про Червону книгу України».

За незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу, адже незнання законів не звільняє від відповідальності.

Новини

Дякуємо ЗСУ за день!

29 вересня працівниками НПП “Верховинський”, спільно з Верхньоясенівським старостинським округом та Верхньоясенівською церковною громадою висаджено алею пам’яті туї європейської за загиблими у російсько-українській війні біля Церкви Пресвятої Тройці в с. Верхній Ясенів. Пам’ятаємо! Дякуємо ЗСУ за день! Дякуємо за захист! Хай береже Вас Господь!

  • Екоосвіта
  • Науково-дослідний відділ
  • Рекреація

Що таке батарейка, і в чому її небезпека?

Саме на таку тему спеціалісти відділу еколого- освітньої роботи Парку вирішили поговорити із здобувачами освіти Криворівнянського ліцею ім. М.Грушевського. Діти отримали відповідь на питання, яка шкода від батарейок криється в самій  її будові, про шкоду батарейок для навколишнього середовища, а також про шкоду батарейок для людини. І це тільки основне. Але ми ще розповіли дітям, […]

  • Екоосвіта

«У гостях у лісовичка”

Спеціалістами відділу екологічної освіти у дошкільному навчальному закладі «Гуцулятко» с. Верхній Ясенів,  проведено навчально-розвивальний захід на тему: «У гостях у лісовичка». Великий інтерес і захоплення у дошкільнят викликав перегляд картинок із зображенням диких звірів, що водяться у нашому краї, а саме: ведмідь, вовк, лисиця, заєць, олень, козуля, куниця, видра та інші. До речі, діти приємно […]

  • Екоосвіта