Збережемо первоцвіти разом!

Автор: Н. Кубайчук

Первоцвітами  називають перші весняні квіти, які сприймаються як символи весни. Велика кількість первоцвітів занесена до Червоної книги України (2009), та різних міжнародних природоохоронних списків, оскільки знаходяться на межі зникнення.

В НПП «Верховинський» працівники служби державної охорони  приступили до виконання  заходів, спрямованих  на попередження та недопущенню випадків знищення первоцвітів в період їх цвітіння.

Саме яскраві квіти первоцвітів що з’являються першими з-під снігу стали символами весни, які нещадно експлуатують та знищують. Такі види первоцвітів на території НПП «Верховинський», як підсніжник білосніжний, шафран Гейфелів, занесені до Червоної книги України і знаходяться під загрозою зникнення.

Щовесни на території України великих обсягів набуває торгівля первоцвітами, яка стала проблемою як всеукраїнського так і міжнародного масштабу. Причиною цього явища є відсутність проінформованості продавців та покупців   про адміністративну відповідальність за подібне правопорушення, адже ця група рослин перебуває під захистом законів України «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», та «Про Червону книгу України».

За незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу, адже незнання законів не звільняє від відповідальності.

Новини

27 вересня – Всесвітній день туризму

27 вересня працівники туристичної галузі відзначають своє професійне свято – Всесвітній день туризму. Також в цей день  вітають всіх тих, хто не уявляє своє життя без мандрівок. Любов до подорожей властива людській природі. Вона допомагає нам відволіктися від буденності, очистити свідомість та знайти душевний спокій. Крім того, де ще можна дізнатися стільки нового, як не […]

  • Рекреація

«Круглий стіл, присвячений 200-річчю від дня народження видатного майстра гуцульського різьбярства Юрія Шкрібляка».

23 вересня 2022 року, в селищі Верховина, відбувся «Круглий стіл, присвячений 200-річчю від дня народження видатного майстра гуцульського різьбярства Юрія Шкрібляка». Засідання круглого столу проходило в будинку Історико-краєзнавчого музею Гуцульщини,  в приміщенні світлиці ГО «Всеураїнського товариства «Гуцульщина». Роботу круглого столу привітав начальник Верховинської районної військової адміністрації, Василь Бровчук та голова Верховинської районної ради Юрій Філіпчук. […]

  • Новини установи