Збережемо первоцвіти разом!

Автор: Н. Кубайчук

Первоцвітами  називають перші весняні квіти, які сприймаються як символи весни. Велика кількість первоцвітів занесена до Червоної книги України (2009), та різних міжнародних природоохоронних списків, оскільки знаходяться на межі зникнення.

В НПП «Верховинський» працівники служби державної охорони  приступили до виконання  заходів, спрямованих  на попередження та недопущенню випадків знищення первоцвітів в період їх цвітіння.

Саме яскраві квіти первоцвітів що з’являються першими з-під снігу стали символами весни, які нещадно експлуатують та знищують. Такі види первоцвітів на території НПП «Верховинський», як підсніжник білосніжний, шафран Гейфелів, занесені до Червоної книги України і знаходяться під загрозою зникнення.

Щовесни на території України великих обсягів набуває торгівля первоцвітами, яка стала проблемою як всеукраїнського так і міжнародного масштабу. Причиною цього явища є відсутність проінформованості продавців та покупців   про адміністративну відповідальність за подібне правопорушення, адже ця група рослин перебуває під захистом законів України «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», та «Про Червону книгу України».

За незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу, адже незнання законів не звільняє від відповідальності.

Новини

Участь у засіданні приуроченому до Всесвітнього дня водно-болотних угідь

02 лютого 2023 року національний природний парк «Верховинський» взяв у форматі онлайн, організатором якого виступив Департамент природно-заповідного фонду та біорізноманіття Міндовкілля. Під час засідання було розглянуто питання збереження Рамсарських угідь в контексті російської агресії, обговорено проведення заходів з відновлення, збереження та моніторингу водно-болотних угідь міжнародного значення. Збереження водно-болотних угідь – це не тільки очищення та […]

  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи
  • Охорона природи
  • Рекреація

2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь

У 1971 році в Ірані, в місті Рамсар, була підписана Конвенція з водно-болотних угідь. У світі вона відома, як Рамсарська, зважаючи на назву міста де було її прийнято. Під водно-болотними угіддями розуміють річки і озера, райони боліт, драговин, торфовищ, штучні водойми та морські акваторії глибиною до шість метрів. У цей день в різних країнах світу […]

  • Екоосвіта