2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь

Автор: Провідний фахівець з екологічної освіти Ю. Ватуйчак

У 1971 році в Ірані, в місті Рамсар, була підписана Конвенція з водно-болотних угідь. У світі вона відома, як Рамсарська, зважаючи на назву міста де було її прийнято. Під водно-болотними угіддями розуміють річки і озера, райони боліт, драговин, торфовищ, штучні водойми та морські акваторії глибиною до шість метрів.

У цей день в різних країнах світу проводяться еколого-освітні  заходи  та акції з метою привернення уваги уряду і громадськості  до водно-болотних угідь, як важливої екосистеми нашої планети. Водночас такі  угіддя,  надаючи широкий спектр екосистемних послуг, забезпечують  населення  природними ресурсами – від чистої води та продуктів харчування до будівельних матеріалів, заодно будучи пов’язаними з багатьма видами туризму.

На території Національного природного парку  «Верховинський», на схилах Чивчино-Гринявських гір, розташовані декілька так званих  «висячих» боліт. Одним з найбільш відомих та досліджених є болото «Висяче» в підніжжі гори Мокрин.  Його  площа становить приблизно 0,5 га. В урочищі Кугутарка,  на південному схилі гори  Хітанка також  знаходиться болото округлої форми глибиною до одного метра. Унікальність цих боліт в тому, що вони  розташовані  вище межі лісу,  а це нечасто зустрічається у природному середовищі і   є дуже цікавими для наукових досліджень.  Саме тому необхідно докладати зусиль у збереження та відтворення надзвичайно цінних для людей водних екосистем, чим і займаються  працівники Парку.

З нагоди відзначення  Всесвітнього дня водно-болотних угідь  спеціалістами  установи у ДНЗ с. Криворівня «Червона шапочка», в режимі онлайн, проведені навчально-розвивальні заняття та екологічні ігри. Також протягом лютого будуть проведені еколого-освітні бесіди серед населення і у загально-освітніх закладах району  та  розповсюджені  інформаційні листівки на дану тематику.

Новини

«У гостях у лісовичка»

В Верхньоясенівському ЗДО «Гуцулятко» для найменших відбувся цікавий захід на тему: «У гостях у лісовичка». Щоб нормалізувати увагу й активність, відновити сили й настрій, фахівці Парку заняття розпочали з фізкультхвилинки. За допомогою сюжетних картинок дітки ознайомились із лісовичком- це лісовий господар,  з лісовими мешканцями,  🐻🐰 🦊🐭 лісовими рослинами,💐  деревами,🌲🌳 ягодами та грибами. 🍓🍒🍄‍🍄 Також за […]

  • Екоосвіта

Вже постійним снігом вкрилися гори. ❄️🌨❄️

На територію НПП «Верховинський» завітала справжня зима. Вже постійним снігом вкрилися гори. ❄️🌨❄️ 📸 Зимовими світлинами поділилися працівники природоохоронних  науково -дослідних відділень Парку. 📌Що варто знати туристам про зимовий похід. Найперше – вони неймовірно гарні. Але необхідно розуміти, що зимові та літні гори – це різні речі, і до багатьох моментів слід підготуватися заздалегідь. Надаємо […]

  • Мандрівникам
  • Науково-дослідний відділ
  • Охорона природи
  • Рекреація

Фахівці відділу рекреації спільно з інспекторами продовжують свою роботу по облагородженню рекреаційних місць на території Парку.

Фахівці відділу рекреації спільно з інспекторами продовжують свою роботу по облагородженню рекреаційних місць на території Парку. Зокрема, розчистили джерела питної води та встановили дерев’яні кринички .💧 📌 Для мінерального джерела «Буркут» на полонині Брюсний, Буркутського ПНДВ. 📌 В урочищі Мокрин, Чивчинського ПНДВ та на полонині Танасенькова під горою Чивчин, 🏔 Добринського ПНДВ. 🏕 Для того, […]

  • Мандрівникам
  • Охорона природи
  • Рекреація