«Привабливість території НПП «Верховинський»

Автор: М. Бушватюк

Національний природний парк «Верховинський», що розташований у Чивчино-Гринявських горах Верховинського району, має свої туристичні принади. Серед них, 8 еколого-пізнавальних туристичних маршрутів: «Перкалаба – Пробійнівка», «Чемірне», «Скала Баби», «Від джерела «Сірководневе» до джерела «Буркут»», «Монастирський», «Кляуза Лустун», «Цісаревича Рудольфа», «Стежками Лесі Українки».          Маршрути і стежки у Парку промарковані, в особливо цікавих місцях встановлені інформаційні стенди, з яких можна дізнатися детальніше про куточок природи, до якого ви навідались. На протяжних маршрутах облаштовані місця відпочинку. А для бажаючих повного єднання з природою облаштовані майданчики  для розташування наметів та розведення вогню.

Привабливість  рекреаційно-туристичного потенціалу парку велика, всіх цікавинок і не перелічити. Найбільш цікавими локаціями на території Парку є:

мінеральне джерело «Буркут» в урочищі Штефулець, сірководневе джерело  в урочищах Прелучний та Мокрин, геологічна пам’ятка природи «Скала Баби» розташована на горі Команова на висоті 1731метрів над рівнем моря. Саме звідси  бере початок перлина нашого краю річка Чорний Черемош. Гідрологічні споруди: (кляуза) шлюз Кронцпринца Рудольфа в урочищі Прелучний та кляуза Балтагора.

Комплексна пам’ятка природи Каменець, площа 1.0 га, знаходиться на висоті 1420 метрів над рівнем моря, надзвичайно цікава для відвідувачів флористичним та фауністичним різноманіттям.

Є ще одна особливість території на жаль невідома туристичному загалу. Адже саме тут, високо в горах, збереглись величезні площі незайманих  високогірних пралісів і старовікових лісів. Праліси, які не лише несуть у собі пам’ять віків, але й досі служать надійними оберегами гір і долин.

Про найцікавіші рекреаційні місця Парку туристам завжди розкажуть у візит-центрі, а на природно заповідній території вас ознайомлять з  красою і величчю Чивчино-Гринявських гір інспектори ПНДВ.

 

Новини

🌿День довкілля та щорічна всеукраїнська акція з благоустрою «За чисте довкілля»🌿

🌿 У рамках проведення щорічного свята День довкілля та щорічної всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля», працівники Парку організували та провели еколого-освітню акцію спрямовану на поліпшення стану природного середовища. Було впорядковано рекреаційне місце 🌊 джерело «Млинський» та 🌳урочище «Запідок», що зробить ці місця, ще привабливішими для туристів. 🌊 Окрім цього, значні зусилля були спрямовані на […]

  • Екоосвіта
  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи
  • Охорона природи
  • Рекреація

📌 До дня екологічних знань який відзначається 15 квітня в Україні з 1996 року, фахівці еколого-освітньої роботи провели екозахід в Ільцівському ліцеї з учнями 4 класу

📌До дня екологічних знань який відзначається 15 квітня в Україні з 1996 року, фахівці еколого-освітньої роботи провели екозахід в Ільцівському ліцеї з учнями 4 класу. Метою заходу було – популяризація екологічних знань, формування екологічної культури та свідомості, надання інформації про стан екологічної безпеки та навколишнього середовища, виховання у дітей екологічного мислення. Значення екології неможливо переоцінити! […]

  • Екоосвіта

🐧🕊🦆 Птахи – це окраса рідної природи та нашого життя.

Птахи – це окраса рідної природи та нашого життя.Вони звеселяють нас, рятують від смутку, чарують мелодійним дзвінкоголосим співом, незвичайним оперенням і зовнішнім виглядом. З давніх-давен приліт перших перелітних птахів сприймався нашими пращурами як велика весняна радість. Українці здавна шанували птахів, чекаючи на їх приліт з далеких країв, бо вважали, що птахи на своїх крилах приносять […]

  • Екоосвіта