«Привабливість території НПП «Верховинський»

Автор: М. Бушватюк

Національний природний парк «Верховинський», що розташований у Чивчино-Гринявських горах Верховинського району, має свої туристичні принади. Серед них, 8 еколого-пізнавальних туристичних маршрутів: «Перкалаба – Пробійнівка», «Чемірне», «Скала Баби», «Від джерела «Сірководневе» до джерела «Буркут»», «Монастирський», «Кляуза Лустун», «Цісаревича Рудольфа», «Стежками Лесі Українки».          Маршрути і стежки у Парку промарковані, в особливо цікавих місцях встановлені інформаційні стенди, з яких можна дізнатися детальніше про куточок природи, до якого ви навідались. На протяжних маршрутах облаштовані місця відпочинку. А для бажаючих повного єднання з природою облаштовані майданчики  для розташування наметів та розведення вогню.

Привабливість  рекреаційно-туристичного потенціалу парку велика, всіх цікавинок і не перелічити. Найбільш цікавими локаціями на території Парку є:

мінеральне джерело «Буркут» в урочищі Штефулець, сірководневе джерело  в урочищах Прелучний та Мокрин, геологічна пам’ятка природи «Скала Баби» розташована на горі Команова на висоті 1731метрів над рівнем моря. Саме звідси  бере початок перлина нашого краю річка Чорний Черемош. Гідрологічні споруди: (кляуза) шлюз Кронцпринца Рудольфа в урочищі Прелучний та кляуза Балтагора.

Комплексна пам’ятка природи Каменець, площа 1.0 га, знаходиться на висоті 1420 метрів над рівнем моря, надзвичайно цікава для відвідувачів флористичним та фауністичним різноманіттям.

Є ще одна особливість території на жаль невідома туристичному загалу. Адже саме тут, високо в горах, збереглись величезні площі незайманих  високогірних пралісів і старовікових лісів. Праліси, які не лише несуть у собі пам’ять віків, але й досі служать надійними оберегами гір і долин.

Про найцікавіші рекреаційні місця Парку туристам завжди розкажуть у візит-центрі, а на природно заповідній території вас ознайомлять з  красою і величчю Чивчино-Гринявських гір інспектори ПНДВ.

 

Новини

📌Фахівці відділу рекреації та служби державної охорони, провели комплексну експедицію на території Парку🏞

Фахівці відділу рекреації та служби державної охорони, провели комплексну експедицію на території Парку з метою обстеження туристичних маршрутів, екологічних стежок, рекреаційних місць та відзняття фото-відео з цікавими туристичними локаціями. Під час експедиції були обстежені еколого-пізнавальні туристичні маршрути: «Лостун», «Чивчин», «Монастирський» та цікаві туристичні локації: г. Чивчин, болото Висяче, Мокринів Камінь, Кляуза Лостун, Кляуза Лостунець, пол. […]

  • Рекреація
  • Мандрівникам
  • Охорона природи

🎣 27 червня – Всесвітній день рибальства 🌍

27 червня – Всесвітній день рибальства Сьогодні згадуємо чудовий день біля озера, коли ми разом з дітками вирушили на риболовлю. Сонце лагідно світило, вода блищала, а маленькі рибалки з захопленням опановували перші навички – хтось тримав вудилище вперше, а хтось уже вчив інших. Але для нас це був не просто відпочинок. Ми говорили з дітьми […]

  • Рекреація
  • Екоосвіта

Транскордонний біосферний резерват в Карпатах

Транскордонний біосферний резерват в Карпатах — це стратегічна ініціатива, яка дає рисі й ведмедеві шанс на довготривале збереження через об’єднання зусиль України та Румунії. Він створює умови для природного життя, безпечної міграції та стабільної популяції великих хижаків у одному з найбільш біорізноманітних регіонів Європи. Міжнародна співпраця у природоохоронній сфері є надзвичайно важливою для збереження біорізноманіття […]

  • Охорона природи
  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи