КОМПЛЕКСНА ЗИМОВА ЕКСПЕДИЦІЯ НА ТЕРИТОРІЇ НПП «ВЕРХОВИНСЬКИЙ»

Автор: І. Коляджин

Нещодавно команда спеціалістів нашого Парку вирушила в комплексну зимову експедицію до Гринявських гір. В ній взяли участь: інженер з охорони природних екосистем Іван Строїч, майстер з охорони природи Чивчинського природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ) Василь Ігнатюк, інспектор з охорони природно-заповідного фонду Прикордонного ПНДВ Василь Кіцнак та провідний науковий співробітник науково-дослідного відділу Іван Коляджин.

Експедиція розпочалася з урочища Гостовець, де середня товщина снігового покриву була приблизно 50 см, через полонину Яворів (середня висота снігу 100 см), до приміщення Прикордонного ПНДВ НПП «Верховинський», що в урочищі Широка, (середня товщина снігового покриву 150 см) де і залишилися на ночівлю. У високогір’ї Гринявських гір, різкі пориви вітру практично звалювали нас з ніг, навкруги хуртовина, і світ навколо перетворився мов на казку, з нечіткими контурами дерев та вкриту снігом полонину. Навкруги стояли величні ялини, кожна гілка була обліплена снігом, наче новорічними іграшками. Незважаючи на обмежену видимість та суворі погодні умови, наша група не втратила настрою та продовжувала рухатися вперед.

На другий день експедиції, незважаючи на вітер та сніг, ми фіксували за допомогою мобільних додатків SMART та Cluey сліди диких тварин (куниці) та птахів (сойка) в лісових масивах Прикордонного та Чивчинського ПНДВ.

На третій день експедиції погода зовсім змінилася. Ми занурились в кришталево-чисту тишу засніжених ландшафтів, відчували гостроту зимового повітря і зустрічали світанок, що вкривав вершини Чивчино-Гринявських гір м’яким золотавим світлом. Ясне небо, сонячні промені, що відбиваються від непорушного снігового покриву, сприяли для досліджень та збору фактичних даних. Все навколо було вкрито сніговим покривом. Перед нами відкривалась панорама на гірські вершини Гринявських та Чивчинських гір (серед яких найвища вершина Чивчинських гір – Чивчин), ліси і полонини, що зливались із лінією горизонту.

Зимова дослідницька експедиція завершилася в кінці третього дня, коли ми від урочища Широка поверталися назад, в урочище Гостовець.

За висновками проведеної експедиції, подорож до урочища Широка в зимовий період є дуже складною, проте надзвичайно захопливою та цікавою, що принесла незабутні пізнавальні враження та важливі наукові дані.

Документальні зимові фотографії та відеоматеріали, отримані внаслідок цієї експедиції, будуть використовуватися в природоохоронній, рекреаційно-туристичній, науково-дослідній роботі Парку та при написанні Літопису Природи за 2024 рік.

Новини

Навчально-розвивальний захід на тему: «Щедрі дари лісу»

Фахівці відділів рекреації та еколого – освітньої роботи провели навчально-розвивальний захід на тему: «Щедрі дари лісу» у дошкільному навчальному закладі «Червона шапочка» с. Криворівня. Метою проведення заходу було розвити пізнавальний інтерес до рідного краю та прищепити любов до природи і бажання допомагати всьому живому. За допомогою гри «Павучок» і фотосвітлин дітям роз’яснили про гриби та […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Всесвітній день прибирання

Фахівці відділів рекреації та еколого – освітньої роботи взяли  участь в робочій зустрічі, Національного організаційного комітету Всесвітнього дня прибирання в Україні! Яка відбулася 30 серпня 2024 року з 11:00 до 13:00 в онлайн-форматі через Zoom.  

  • Екоосвіта
  • Рекреація