В КАРПАТСЬКОМУ БІОСФЕРНОМУ ЗАПОВІДНИКУ ВІДБУВСЯ МІЖНАРОДНИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ ПРИСВЯЧЕНИЙ КАРПАТСЬКІЙ КОНВЕНЦІЇ

В місті Рахів Закарпатської області 3 жовтня 2024 року відбувся важливий Міжнародний круглий стіл на тему: «Еколого-правові, науково-освітні та транскордонні аспекти впровадження Карпатської конвенції та Протоколів до неї». Захід був організований Карпатським біосферним заповідником у співпраці з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, іншими науковими і державними установами. Круглий стіл пройшов у змішаному форматі, що дозволило долучитися учасникам як фізично, так і онлайн через платформу Zoom. Це дало можливість охопити широку аудиторію та залучити зарубіжних експертів до обговорення важливих екологічних та правових питань. Круглий стіл вів Федір Гамор, доктор біологічних наук, професор, заступник директора Карпатського біосферного заповідника.

Учасниками конференції були представники різних державних установ, наукових інститутів та освітніх закладів України та Європи. Зокрема, серед учасників були представники Австрії, Словаччини, Польщі та Румунії, що підкреслює значення транскордонної співпраці для впровадження Карпатської конвенції.

Основними темами доповідей були: роль Карпатської конвенції у поглибленні євроінтеграційних процесів України, виклики війни для збереження природних екосистем Карпат, питання сталого розвитку лісового сектору та охорони біорізноманіття в регіоні. Доповідачі обговорили правові аспекти впровадження конвенції та важливість співпраці на міжнародному рівні для збереження природної та культурної спадщини Карпатського регіону.

Окрема увага була приділена проблемам, з якими стикаються країни – учасниці Карпатської конвенції у зв’язку з військовими діями на території України, а також перспективам подальшої інтеграції в європейський правовий простір.

Захід завершився панельними дискусіями, де учасники обговорили конкретні аспекти впровадження Карпатської конвенції на національному рівні, зокрема на прикладі національних природних парків Карпатського регіону, зокрема збереження природної та культурної спадщини і сприяння сталому розвитку через біосферні резервати.

Круглий стіл став важливою платформою для обміну досвідом та обговорення ключових питань впровадження Карпатської конвенції, що сприяє подальшій інтеграції екологічних та правових аспектів у сталий розвиток Карпатського регіону.

Від НПП «Верховинський» у заході взяли участь: Людмила Мацап’як «Созологічна оцінка рослинного покриву території Національного природного парку «Верховинський», Іван Зеленчук «Основи гірського аграрного господарства Гуцульського регіону Українських Карпат» та Віталія Мегедин.

Матеріали круглого столу будуть опубліковані у Збірнику статей та будуть використовуватися в науково-практичній діяльності працівниками природоохоронних установ Українських Карпат.

Новини

«У гостях у лісовичка»

В Верхньоясенівському ЗДО «Гуцулятко» для найменших відбувся цікавий захід на тему: «У гостях у лісовичка». Щоб нормалізувати увагу й активність, відновити сили й настрій, фахівці Парку заняття розпочали з фізкультхвилинки. За допомогою сюжетних картинок дітки ознайомились із лісовичком- це лісовий господар,  з лісовими мешканцями,  🐻🐰 🦊🐭 лісовими рослинами,💐  деревами,🌲🌳 ягодами та грибами. 🍓🍒🍄‍🍄 Також за […]

  • Екоосвіта

Вже постійним снігом вкрилися гори. ❄️🌨❄️

На територію НПП «Верховинський» завітала справжня зима. Вже постійним снігом вкрилися гори. ❄️🌨❄️ 📸 Зимовими світлинами поділилися працівники природоохоронних  науково -дослідних відділень Парку. 📌Що варто знати туристам про зимовий похід. Найперше – вони неймовірно гарні. Але необхідно розуміти, що зимові та літні гори – це різні речі, і до багатьох моментів слід підготуватися заздалегідь. Надаємо […]

  • Мандрівникам
  • Науково-дослідний відділ
  • Охорона природи
  • Рекреація

Фахівці відділу рекреації спільно з інспекторами продовжують свою роботу по облагородженню рекреаційних місць на території Парку.

Фахівці відділу рекреації спільно з інспекторами продовжують свою роботу по облагородженню рекреаційних місць на території Парку. Зокрема, розчистили джерела питної води та встановили дерев’яні кринички .💧 📌 Для мінерального джерела «Буркут» на полонині Брюсний, Буркутського ПНДВ. 📌 В урочищі Мокрин, Чивчинського ПНДВ та на полонині Танасенькова під горою Чивчин, 🏔 Добринського ПНДВ. 🏕 Для того, […]

  • Мандрівникам
  • Охорона природи
  • Рекреація