“Сезон тиші”
«Сезон тиші» – це природоохоронний захід, впроваджений до виконання в Україні на законодавчому рівні. Метою такого заходу є охорона ареалу існування, шляхів міграції диких тварин на час їх розмноження, що сприятиме відтворенню популяції звірів та птахів, забезпечуючи збільшення їх кількості і різноманіття та спокійний розвиток фауни в наших лісах.
Ранньою весною, ще до танення снігу, зимові зграї глухарів розпадаються, і скоро після цього самці починають токувати, а отже потребують підвищеної охорони. Саме в цей період, що триває близько двох тижнів, токовища буквально киплять і на них розгортаються всі основні події, що забезпечують появу потомства.
У період з 1 квітня до 15 червня у місцях масового перебування диких тварин має бути забезпечено «сезон тиші» з обов’язковим обмеженням господарської діяльності, що позитивно впливає на стан тваринного світу. Відповідно, в цей період заборонено будь-які заходи, що є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, рубки лісу, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах).
Лісові пожежі
Після сходу снігового покриву в лісах України, починаючи з 1 квітня, розпочинається період, коли різко зростає небезпека виникнення лісових пожеж і триває цей період до жовтня, листопада.
З настанням сухої літньої погоди питання гарантування пожежної безпеки у лісах, забезпечення належного рівня протипожежного захисту лісових насаджень виходить на перший план. Велику шкоду лісам завдають пожежі, адже із зовсім малого необережного загоряння в лісі може статися велике стихійне лихо. Основна причина їх виникнення – порушення правил протипожежної безпеки. В результаті гинуть дерева, птиці, звірі, корисні комахи та мікроорганізми. За короткий період вогонь наносить великих збитків і може знищити те, що росло декілька десятиріч.
“з 11 вересня по 1 листопада”
У зв’язку з особливим періодом гону оленя благородного та нересту форелі струмкової, з 11 вересня по 1 листопада адміністрацією парку видається наказ “Про посилення контролю за додержанням режиму охорони території та об’єктів ПЗФ Парку”, обмежується в’їзд транспортних засобів та перебування відвідувачів на території парку. В цей період проводяться спільні рейди з працівниками поліції та іншими правоохоронними органами, з метою виявлення і недопущення випадків браконьєрства. Здійснюється цілодобове патрулювання працівників служби державної охорони та проводяться відповідні профілактичні заходи серед місцевого населення та відвідувачів парку.
Відповідно до повідомлень про штормове попередження Івано-Франківського обласного гідрометцентру про лавинонебезпечність у високогір’ї Карпат, НПП Верховинський подає інформацію на сайт.
Сподіваємося на розуміння та звертаємося до всіх людей, які відвідують територію парку.
Шановні жителі верховинщини та гості нашого краю, дотримуйтесь правил згідно вищевказаних правил.