День заповідників та національних природних парків

Автор: Провідний фахівець з екологічної освіти В.Максимюк

Відзначення  Дня заповідників та національних природних парків супроводжується  проведенням просвітницьких заходів, направлених на збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, метою яких є формування світоглядних орієнтирів людини, спільнот, суспільства на те, що  заповідники та національні парки є найвищою формою охорони природи в нашій державі,    підтримці екологічної рівноваги у природі.

Вперше з 1997 року  з ініціативи Центру охорони дикої природи і Всесвітнього фонду дикої природи 11 січня святкують День заповідників і національних парків.

Охорона природи це комплекс заходів із збереження, відновлення та раціонального використання природних ресурсів Землі, спрямований на захист природного навколишнього середовища, від забруднення, посиленої експлуатації та іншого шкідливого впливу життєдіяльності людини.

Природоохоронні території відіграють важливу роль у збереженні та стабільному функціонуванні природних екосистем. Вони є природно-заповідними категоріями вищого рангу, з режимом суворої заповідності. При цьому дозволяється гармонійно поєднувати   охорону природи та задоволення потреб  населення, що  сприяє розвитку рекреаційної діяльності.

Для покращення природоохоронної діяльності в НПП «Верховинський» функціонує еколого-освітній центр, в якому проводиться ознайомлення відвідувачів з історією та культурою регіону, де можна насолодитися чудовим відпочинком.    Еколого-освітній візит-центр є об’єктом пропагандистського та еколого-освітнього процесу, тут проводяться різноманітні тематично просвітницькі заходи та акції, для висвітлення тематики. У візит-центрі встановлено окремі модулі:

-лісова абетка;

-інтерактивний музей кіоск;

-лікарські рослини та рослини на межі зникнення;

-екосистема ялинових лісів;

-бурий ведмідь;

-хижаки;

-сарна європейська;

-VR окуляри.

Також пропонується відвідати туристичні маршрути на території Парку.

З великим задоволенням відвідувачі мандрують територією НПП «Верховинський»  насолоджуючись мальовничими незайманими куточками дикої природи нашого регіону, унікальними гірськими ландшафтами, стрімкими гірськими потоками з чистою джерельною водою та флористичним і фауністичним різноманіттям.

Туристи можуть у відведених рекреаційних місцях поставити намети, розвести багаття, зайнятися утилітарною рекреацією – збираючи гриби, ягоди та зілля для виготовлення фіто-чаїв.

 

Новини

«У гостях у лісовичка»

В Верхньоясенівському ЗДО «Гуцулятко» для найменших відбувся цікавий захід на тему: «У гостях у лісовичка». Щоб нормалізувати увагу й активність, відновити сили й настрій, фахівці Парку заняття розпочали з фізкультхвилинки. За допомогою сюжетних картинок дітки ознайомились із лісовичком- це лісовий господар,  з лісовими мешканцями,  🐻🐰 🦊🐭 лісовими рослинами,💐  деревами,🌲🌳 ягодами та грибами. 🍓🍒🍄‍🍄 Також за […]

  • Екоосвіта

Вже постійним снігом вкрилися гори. ❄️🌨❄️

На територію НПП «Верховинський» завітала справжня зима. Вже постійним снігом вкрилися гори. ❄️🌨❄️ 📸 Зимовими світлинами поділилися працівники природоохоронних  науково -дослідних відділень Парку. 📌Що варто знати туристам про зимовий похід. Найперше – вони неймовірно гарні. Але необхідно розуміти, що зимові та літні гори – це різні речі, і до багатьох моментів слід підготуватися заздалегідь. Надаємо […]

  • Мандрівникам
  • Науково-дослідний відділ
  • Охорона природи
  • Рекреація

Фахівці відділу рекреації спільно з інспекторами продовжують свою роботу по облагородженню рекреаційних місць на території Парку.

Фахівці відділу рекреації спільно з інспекторами продовжують свою роботу по облагородженню рекреаційних місць на території Парку. Зокрема, розчистили джерела питної води та встановили дерев’яні кринички .💧 📌 Для мінерального джерела «Буркут» на полонині Брюсний, Буркутського ПНДВ. 📌 В урочищі Мокрин, Чивчинського ПНДВ та на полонині Танасенькова під горою Чивчин, 🏔 Добринського ПНДВ. 🏕 Для того, […]

  • Мандрівникам
  • Охорона природи
  • Рекреація