Протягом 6-9 вересня 2022 року, на території НПП «Верховинський», була проведена комплексна експедиція. В експедиції взяли участь працівники служби державної охорони, науково-дослідного відділу та Чивчинського природоохоронного відділення (ПНДВ). Маршрут дослідників проходив від урочища Чаханове до полонини Мала Дуконя. Далі в лісовому масиві спеціалісти візуально обстежили лісівничу пробну площу і вирушили фенологічним маршрутом до урочища Мокрин. На фенологічному маршруті спеціалісти спостерігали появу грибів, повторне цвітіння брусниці звичайної біля урочища Мокрин, а на землі – впалі із дерев гнізда ос. Після обстеження фенологічного маршруту Мокрин – Мала Дуконя учасники провели спостереження на фенологічному пункті в урочищі Мокрин. На фенопункті спостерігалося опадання листя та плодів чорниці звичайної, поява на стовбурі смереки трутовика облямованого.
В урочищі Попадінець учасники відмітили кілька слідів вовків. Також було зафіксовано появу плодового тіла рідкісного гриба, що занесений до Червоної книги України, це – катателазма царська, (царський гриб, тунт).
Дані спостережень, що зібрані під час експедиції будуть опрацьовані та аналізовані спеціалістами і опубліковані у книзі «Літопис природи НПП «Верховинський»».