Комплексна наукова експедиція гірською територією Чивчино-Гринявських гір, в якій взяли участь спеціалісти науково-дослідного відділу НПП «Верховинський» та фахівці природоохоронних науково-дослідних відділень, відбулася 6 червня 2022 року. Маршрут учасників експедиції пролягав від урочища Перкалаба до урочища Великий Прелучний. В урочищі Перкалаба, фахівці на гідропості зробили заміри параметрів температури та швидкості течії, а також зафіксували рівень води в однойменній річці.
По маршруту, в болотах та озері, зафіксовано появу пуголовків земноводних – тритонів та жаб; відмічено цвітіння рослин – зозулинця травневого та горлянки повзучої.
В урочищі Великий Прелучний спеціалісти на пункті фенологічних спостережень зафіксували утворення плодів чорниці, цвітіння суниць лісових, молочаю карніолійського, клематісу альпійського, валер’яни трикрилої, котячих лапок звичайних, а також фенофази інших рослин. Внаслідок поривів вітру учасники відмітили розсівання пилку із чоловічих шишок ялини європейської (смереки) та запилення жіночих шишок на гілках дерев. По-особливому учасників зацікавила поява молодих рослин бука лісового на абсолютній висоті 1050 м н.р.м. Проводиться моніторинг за цими деревами.