КОМПЛЕКСНА ЗИМОВА ЕКСПЕДИЦІЯ НА ТЕРИТОРІЇ НПП «ВЕРХОВИНСЬКИЙ»

Автор: І. Коляджин

Нещодавно команда спеціалістів нашого Парку вирушила в комплексну зимову експедицію до Гринявських гір. В ній взяли участь: інженер з охорони природних екосистем Іван Строїч, майстер з охорони природи Чивчинського природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ) Василь Ігнатюк, інспектор з охорони природно-заповідного фонду Прикордонного ПНДВ Василь Кіцнак та провідний науковий співробітник науково-дослідного відділу Іван Коляджин.

Експедиція розпочалася з урочища Гостовець, де середня товщина снігового покриву була приблизно 50 см, через полонину Яворів (середня висота снігу 100 см), до приміщення Прикордонного ПНДВ НПП «Верховинський», що в урочищі Широка, (середня товщина снігового покриву 150 см) де і залишилися на ночівлю. У високогір’ї Гринявських гір, різкі пориви вітру практично звалювали нас з ніг, навкруги хуртовина, і світ навколо перетворився мов на казку, з нечіткими контурами дерев та вкриту снігом полонину. Навкруги стояли величні ялини, кожна гілка була обліплена снігом, наче новорічними іграшками. Незважаючи на обмежену видимість та суворі погодні умови, наша група не втратила настрою та продовжувала рухатися вперед.

На другий день експедиції, незважаючи на вітер та сніг, ми фіксували за допомогою мобільних додатків SMART та Cluey сліди диких тварин (куниці) та птахів (сойка) в лісових масивах Прикордонного та Чивчинського ПНДВ.

На третій день експедиції погода зовсім змінилася. Ми занурились в кришталево-чисту тишу засніжених ландшафтів, відчували гостроту зимового повітря і зустрічали світанок, що вкривав вершини Чивчино-Гринявських гір м’яким золотавим світлом. Ясне небо, сонячні промені, що відбиваються від непорушного снігового покриву, сприяли для досліджень та збору фактичних даних. Все навколо було вкрито сніговим покривом. Перед нами відкривалась панорама на гірські вершини Гринявських та Чивчинських гір (серед яких найвища вершина Чивчинських гір – Чивчин), ліси і полонини, що зливались із лінією горизонту.

Зимова дослідницька експедиція завершилася в кінці третього дня, коли ми від урочища Широка поверталися назад, в урочище Гостовець.

За висновками проведеної експедиції, подорож до урочища Широка в зимовий період є дуже складною, проте надзвичайно захопливою та цікавою, що принесла незабутні пізнавальні враження та важливі наукові дані.

Документальні зимові фотографії та відеоматеріали, отримані внаслідок цієї експедиції, будуть використовуватися в природоохоронній, рекреаційно-туристичній, науково-дослідній роботі Парку та при написанні Літопису Природи за 2024 рік.

Новини

🌿День довкілля та щорічна всеукраїнська акція з благоустрою «За чисте довкілля»🌿

🌿 У рамках проведення щорічного свята День довкілля та щорічної всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля», працівники Парку організували та провели еколого-освітню акцію спрямовану на поліпшення стану природного середовища. Було впорядковано рекреаційне місце 🌊 джерело «Млинський» та 🌳урочище «Запідок», що зробить ці місця, ще привабливішими для туристів. 🌊 Окрім цього, значні зусилля були спрямовані на […]

  • Екоосвіта
  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи
  • Охорона природи
  • Рекреація

📌 До дня екологічних знань який відзначається 15 квітня в Україні з 1996 року, фахівці еколого-освітньої роботи провели екозахід в Ільцівському ліцеї з учнями 4 класу

📌До дня екологічних знань який відзначається 15 квітня в Україні з 1996 року, фахівці еколого-освітньої роботи провели екозахід в Ільцівському ліцеї з учнями 4 класу. Метою заходу було – популяризація екологічних знань, формування екологічної культури та свідомості, надання інформації про стан екологічної безпеки та навколишнього середовища, виховання у дітей екологічного мислення. Значення екології неможливо переоцінити! […]

  • Екоосвіта

🐧🕊🦆 Птахи – це окраса рідної природи та нашого життя.

Птахи – це окраса рідної природи та нашого життя.Вони звеселяють нас, рятують від смутку, чарують мелодійним дзвінкоголосим співом, незвичайним оперенням і зовнішнім виглядом. З давніх-давен приліт перших перелітних птахів сприймався нашими пращурами як велика весняна радість. Українці здавна шанували птахів, чекаючи на їх приліт з далеких країв, бо вважали, що птахи на своїх крилах приносять […]

  • Екоосвіта