«Мандрована конференція, присвячена 300-річчю Григорія Сковороди»

Автор: І. Зеленчук

19-21 серпня, на теренах Верховинського р-ну відбулася «Мандрована конференція, присвячена 300-річчю Григорія Сковороди», 19-21 серпня 2022 року, село Криворівня – гора Піп Іван (Чорногора). Конференція була організована Львівським національним університетом ім. І. Франка.

В п’ятницю, 19 серпня, Іван Зеленчук, старший науковий співробітник Національного природного парку «Верховинський», взяв участь у роботі цієї конференції, яка відбулася у приміщенні Криворівнянського літературно-меморіального музею Івана Франка.

На конференції були прослухані наукові доповіді, із якими виступили сучасні науковці України.

  1. Мельник Ростислав, Харківський національний педагогічний університет ім. Г. Сковороди. «Всякому городу … Сковорода. Харків 2022» (онлайн зв’язок).
  2. Федорак Назар, Львівський національний університет ім. І. Франка. «Маршрути Григорія Сковороди, або для чого нам територія?».
  3. Криса Богдана, Львівський національний університет ім. І. Франка. «Григорій Сковорода і гори», (онлайн зв’язок).
  4. Ростислав Чопик, Львівський національний університет ім. І. Франка. «Сковородинська притча «Убогий Жайворонок» як місток поміж Давнім і Новим українським письменством».
  5. Зеленчук Василь, Криворівнянський літературно-меморіальний музей Івана Франка. «…Де закінчується хліб і починається вода» (сковородинське у ментальності гуцулів)».
  6. Данчишин Назар, Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою. «Піймай Сковороду» – вивчення української мови як іноземної крізь призму української культури».
  7. Чапля Ольга, Львівський національний університет ім. І. Франка. «Сковорода і таємниця Євхаристії (Одкровення Ольги Богословки)».

Науковці НПП «Верховинський» висловлюють щиру вдячність, пану Ростиславу Чопику, за його запрошення взяти участь у роботі цієї наукової конференції. На конференції ми довідались багато цікавого про життя і творчість видатного українського філософа і письменника Григорія Сковороди.  

Новини

🌿День довкілля та щорічна всеукраїнська акція з благоустрою «За чисте довкілля»🌿

🌿 У рамках проведення щорічного свята День довкілля та щорічної всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля», працівники Парку організували та провели еколого-освітню акцію спрямовану на поліпшення стану природного середовища. Було впорядковано рекреаційне місце 🌊 джерело «Млинський» та 🌳урочище «Запідок», що зробить ці місця, ще привабливішими для туристів. 🌊 Окрім цього, значні зусилля були спрямовані на […]

  • Екоосвіта
  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи
  • Охорона природи
  • Рекреація

📌 До дня екологічних знань який відзначається 15 квітня в Україні з 1996 року, фахівці еколого-освітньої роботи провели екозахід в Ільцівському ліцеї з учнями 4 класу

📌До дня екологічних знань який відзначається 15 квітня в Україні з 1996 року, фахівці еколого-освітньої роботи провели екозахід в Ільцівському ліцеї з учнями 4 класу. Метою заходу було – популяризація екологічних знань, формування екологічної культури та свідомості, надання інформації про стан екологічної безпеки та навколишнього середовища, виховання у дітей екологічного мислення. Значення екології неможливо переоцінити! […]

  • Екоосвіта

🐧🕊🦆 Птахи – це окраса рідної природи та нашого життя.

Птахи – це окраса рідної природи та нашого життя.Вони звеселяють нас, рятують від смутку, чарують мелодійним дзвінкоголосим співом, незвичайним оперенням і зовнішнім виглядом. З давніх-давен приліт перших перелітних птахів сприймався нашими пращурами як велика весняна радість. Українці здавна шанували птахів, чекаючи на їх приліт з далеких країв, бо вважали, що птахи на своїх крилах приносять […]

  • Екоосвіта