Наукова весняна експедиція

Автор: Л. Мацап’як

З метою фенологічних спостережень 9 квітня спеціалістами науково-дослідного відділу Людмилою Мацап’як і Аллою Зітенюк спільно з  працівниками Перкалабського природоохоронного науково-дослідного відділення здійснено науково-дослідну експедицію на територію Перкалабського ПНДВ.

Проведено фенологічні спостереження рослинного та тваринного світу. Зафіксовано фенофази у житті рослин такі як набухання бруньок у вільхи сірої,  початок розпускання листя у верби, шипшини, початок цвітіння анемони дібровної, зубниці залозистої, мати-й-мачухи, калюжниці болотної, квасениці звичайної; масове цвітіння жовтяниці черговолистої та зірочок жовтих.

На полонині Прелучний зафіксовано масове цвітіння червонокнижного виду шафрану Гейфеля, а в урочищі Маскотин зафіксовано цвітіння червонокнижного виду підсніжника білосніжного.

Проведено ліхенологічні дослідження в результаті чого зібрано зразки для подальшого їх визначення та аналізу.

Проведено орнітологічні спостереження із записом звуків птахів, звуки розшифровані орнітологом експертом віз ФЗТ та визначено види як золотомушка червоночуба – вид занесений до Червоної книги України, дятел трипалий, вільшанка, зяблик, тинівка лісова, кропив’янка чорноголова.

Занотовано сліди життєдіяльності вовка, видри, та інших видів тварин. Зроблено  картування  видів флори і фауни за допомогою додатку SMART.

В рамках екседиції знято тематичні фотографії флори, фауни та пейзажів  Чивчино-Гринявських гір.

Підсумки експедиції будуть опубліковані в черговому томі Літопису природи НПП «Верховинський».

Новини

Збережемо довкілля разом!🌱

Фахівцями відділів рекреації та еколого-освітньої роботи здійснено прибирання рекреаційного місця урочище «Запідок» від твердих побутових відходів та сміття. Турбуватися про природу, берегти ліс, не смітити в лісі – істини відомі змалечку. Та люди мають звичку про них забувати. Сліди перебування людини на природі видно не лише у місцях масового відпочинку, а й у самих віддалених […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Екологічна акція «Очистимо наш край від використаних батарейок»🔋

Чим небезпечні і чому так важливо не викидати батарейки в смітник? Що робити ? І куди здавати та як правильно утилізувати ? Саме про це на екозаході поговорили фахівці відділу еколого-освітньої роботи з учнями 4 класу Білоберізького ліцею. Після чого заповнивши анкету для учнів в якій кожен з учасників висловив свою думку відповівши на вказані […]

  • Екоосвіта

🌎🌞 Міжнародний день Сонця щорічно святкують 3 травня

Міжнародний день Сонця щорічно святкують 3 травня. Сонце дає нам світло і тепло, яке необхідно для життя людям, рослинам і тваринам. Також потрібно зазначити, що без Сонця у нас не було б повітря і води, адже тоді повітря перетворилося б на рідкий азотний океан, води б замерзли, а суша обмерзла. Напередодні цього свята фахівці еколого-освітньої […]

  • Екоосвіта