Онлайн-тренінг «Зимовий моніторинг великих хижих ссавців»

Автор: А.Зітенюк

Онлайн-тренінг, що відбувся 27 травня 2022 року, присвячений аналізу результатів з фотопасток, які використовувалися для зимового моніторингу хижих ссавців.
«Зимовий моніторинг великих хижих ссавців» (Winter Large Carnivore Monitoring), що реалізовується природоохоронними територіями Карпат в тому числі і НПП «Верховинський» за допомогою фотопасток, отриманих в рамках проекту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні», що фінансується урядом Німеччини через Кредитну установу для Відбудови KfW, та фотопасток, отриманих за сприяння Франкфуртського зоологічного товариства. Методика досліджень розроблена та підтримується Франкфуртським зоологічним товариством у співпраці з Фрайбурзьким університетом (University of Freiburg).
Проведення систематичного моніторингу великих хижих ссавців допоможе краще зрозуміти які частини Карпат є особливо важливими для цих видів, сприятиме ініціативі щодо розширення природоохоронних територій й посиленню охоронних заходів, а відтак – допоможе забезпечити ефективний захист ведмедя, рисі та вовка у Карпатах.
Моніторинг великих хижих ссавців є складовою національних планів дій щодо збереження рисі та ведмедя як видів, занесених до Червоної книги України, а також є одним із заходів для збереження біорізноманіття Карпат в рамках Карпатської конвенції («Конвенція щодо охорони та сталого розвитку Карпат», Київ, 2003), який застосовують усі країни-сторони конвенції.

Новини

НПП “Верховинський” отримав формений одяг для працівників служби державної охорони від Франкфуртського зоологічного товариства

В рамках проекту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» працівники служби державної охорони отримали від Франкфуртського зоологічного товариства 66 комплектів зимового та літнього форменого одягу. Дана уніформа чудово зарекомендувала себе у високогірних умовах на протязі всіх сезонів року. НПП “Верховинський” щиро вдячний за підтримку Франкфуртському зоологічному товариству.      

  • Новини установи
  • Охорона природи

Зимова експедиція!

Це були 2 дні повні адреналіну та незабутніх емоцій на краю  географії! Маршрут проходив з села Пробійнівка через полонини, Копілаш, Великий Штефулець, ур.Чехани, Попадінець, полонина Альбин. Ми добралися бездоріжжями та засніженою дорогою  на саму вершину полонини Попопадя. Подорож була надзвичайно цікавою, інколи екстремальною і наповненою незабутніми враженнями. Дослідження та спостереження, які одержані під час експедиції […]

  • Охорона природи

2 лютого Всесвітній день водно-болотних угідь

Водно-болотні угіддя — це ділянки місцевості грунт яких є аквіфером, з постійною або сезонною вологістю, такі ділянки місцевості можуть бути частково або повністю зайняті водоймами. З нагоди цього свята відбувся еко-захід з учнями Ільцівського ліцею в еколого-освітньому візит-центрі на тему: «Водно-болотні угіддя нашого регіону». Під час заходу фахівці Парку обговорили з учнями  про важливу роль […]

  • Екоосвіта
  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи
  • Охорона природи
  • Рекреація