«ПІЗНАННЯ ПРИРОДИ КАРПАТ З ГУЦУЛЬСЬКИМ КОНЕМ» День четвертий, подолано 10 км

гора Роги – село Явірник
Фініш у Явірнику
Будильники смартфонів у лісничому будиночку на Рогах почали дзвонити в унісон о сьомій ранку. Учасники кінного рейду Чивчино-Мармаросами неквапом підводились після, у принципі, комфортної у плані сну, ночі. «Хропунів» звечора попередили про можливі «санкції», відтак дехто із потенційних порушників нічної ідилії скокою вирішив ночувати надворі, вподобавши простору надвірну ґалєрію.
На допомогу знесиленому «газону», що ночував на Старостаї, з новим стартером поїхала чергова група природоохоронців Парку.
Сніданок, сідлання коней, групове фото на згадку і – вйо, донизу, в село Явірник, долаючи 52 повороти на шляху німецького будівничого у Першу світову, генерала Августа фон Маккензена. Це виявився найкоротший відрізок нашого кінного рейду горами – всього 10 км.
Мряка поступово розсіювалась, як і легка втома від походу: очікування і враження підсилювалися спільним знаменником філігранного задоволення для тіла і душі, чотири дні експедиції злилися в єдиний калейдоскоп кайфу.
Дорогою в село доводилось втихомирювати трьох коней з полонини Менчолик, які, побачивши нашу кінну колону, прагнули довести, хто на цих ґрунях є головний.
Зрештою, все закінчилося, як у добрій казці. Змучені, але задоволені, коні і люди зійшли в Явірник, частина гривастих рушила з працівниками НПП «Верховинський» Дмитром Тонієвичем і Юрієм Шарабуряком у бік Верховини, Трістан Остапа Луня і Місяць його товариша Василя Корди поїхали у батмані до Львова. Щоправда, Місяць вперто не хотів залазити у коневоз, через що, почув від свого власника низку словесних конструкцій, і до позитивних балів в щоденнику оцінок походу «гуцулика» Місяця додався негативний.
Дружній обід і підбиття підсумків експедиції проходили в оновленій конторі Чорногірського ПНДВ Карпатського НПП, яке очолює Володимир Демидюк. А бонусом для поляків, які за ці дні стали справжніми друзями не лише у фейсбуці, стала екскурсія у візит-центр НПП «Верховинський» в Ільцях.

Новини

🌿День довкілля та щорічна всеукраїнська акція з благоустрою «За чисте довкілля»🌿

🌿 У рамках проведення щорічного свята День довкілля та щорічної всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля», працівники Парку організували та провели еколого-освітню акцію спрямовану на поліпшення стану природного середовища. Було впорядковано рекреаційне місце 🌊 джерело «Млинський» та 🌳урочище «Запідок», що зробить ці місця, ще привабливішими для туристів. 🌊 Окрім цього, значні зусилля були спрямовані на […]

  • Екоосвіта
  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи
  • Охорона природи
  • Рекреація

📌 До дня екологічних знань який відзначається 15 квітня в Україні з 1996 року, фахівці еколого-освітньої роботи провели екозахід в Ільцівському ліцеї з учнями 4 класу

📌До дня екологічних знань який відзначається 15 квітня в Україні з 1996 року, фахівці еколого-освітньої роботи провели екозахід в Ільцівському ліцеї з учнями 4 класу. Метою заходу було – популяризація екологічних знань, формування екологічної культури та свідомості, надання інформації про стан екологічної безпеки та навколишнього середовища, виховання у дітей екологічного мислення. Значення екології неможливо переоцінити! […]

  • Екоосвіта

🐧🕊🦆 Птахи – це окраса рідної природи та нашого життя.

Птахи – це окраса рідної природи та нашого життя.Вони звеселяють нас, рятують від смутку, чарують мелодійним дзвінкоголосим співом, незвичайним оперенням і зовнішнім виглядом. З давніх-давен приліт перших перелітних птахів сприймався нашими пращурами як велика весняна радість. Українці здавна шанували птахів, чекаючи на їх приліт з далеких країв, бо вважали, що птахи на своїх крилах приносять […]

  • Екоосвіта