«ПІЗНАННЯ ПРИРОДИ КАРПАТ З ГУЦУЛЬСЬКИМ КОНЕМ» День четвертий, подолано 10 км

гора Роги – село Явірник
Фініш у Явірнику
Будильники смартфонів у лісничому будиночку на Рогах почали дзвонити в унісон о сьомій ранку. Учасники кінного рейду Чивчино-Мармаросами неквапом підводились після, у принципі, комфортної у плані сну, ночі. «Хропунів» звечора попередили про можливі «санкції», відтак дехто із потенційних порушників нічної ідилії скокою вирішив ночувати надворі, вподобавши простору надвірну ґалєрію.
На допомогу знесиленому «газону», що ночував на Старостаї, з новим стартером поїхала чергова група природоохоронців Парку.
Сніданок, сідлання коней, групове фото на згадку і – вйо, донизу, в село Явірник, долаючи 52 повороти на шляху німецького будівничого у Першу світову, генерала Августа фон Маккензена. Це виявився найкоротший відрізок нашого кінного рейду горами – всього 10 км.
Мряка поступово розсіювалась, як і легка втома від походу: очікування і враження підсилювалися спільним знаменником філігранного задоволення для тіла і душі, чотири дні експедиції злилися в єдиний калейдоскоп кайфу.
Дорогою в село доводилось втихомирювати трьох коней з полонини Менчолик, які, побачивши нашу кінну колону, прагнули довести, хто на цих ґрунях є головний.
Зрештою, все закінчилося, як у добрій казці. Змучені, але задоволені, коні і люди зійшли в Явірник, частина гривастих рушила з працівниками НПП «Верховинський» Дмитром Тонієвичем і Юрієм Шарабуряком у бік Верховини, Трістан Остапа Луня і Місяць його товариша Василя Корди поїхали у батмані до Львова. Щоправда, Місяць вперто не хотів залазити у коневоз, через що, почув від свого власника низку словесних конструкцій, і до позитивних балів в щоденнику оцінок походу «гуцулика» Місяця додався негативний.
Дружній обід і підбиття підсумків експедиції проходили в оновленій конторі Чорногірського ПНДВ Карпатського НПП, яке очолює Володимир Демидюк. А бонусом для поляків, які за ці дні стали справжніми друзями не лише у фейсбуці, стала екскурсія у візит-центр НПП «Верховинський» в Ільцях.

Новини

Заборона джипінгу на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду

Звертаємось до місцевих жителів нашого району та відвідувачів території Парку. На виконання петиції від 09.09.2022 №22/163240-еп «Про врегулювання джипінгу в Україні», проведення перегонів (джипінгу), трофі-рейдів, ралі, поїздок на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду СУВОРО ЗАБОРОНЕНО! Проїзд дозволяється у наступних випадках: ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, стихійних лих, при виконанні службових обов’язків представниками органів державної влади, а […]

  • Новини установи
  • Охорона природи

НОВИЙ ЖИТЕЛЬ НАЦІОНАЛЬНОГО ПАРКУ

Інвентаризація видів – це один із важливих напрямків експедиційної роботи науково-дослідного відділу. Розподіл рідкісних та зникаючих видів флори НПП «Верховинський» в якісному і кількісному відношенні станом на 2022 рік становить 65 видів рослин та 2 види грибів, що занесені до Червоної книги України, 3 види з Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи, 7 видів з […]

  • Науково-дослідний відділ

Частина 3. Спогади про те, як на далекій Чивчинській полонині, пані Ольга Франко та її четверо дітей, випадково зустріли ведмедицю із ведмежатами.

Після оглядання навколишніх Карпатських гір, всі мандрівники, яких вела пані Ольга Франко, почали сходити вниз із Гомула, щоб плаєм зійти до Чорного Черемоша, а потім дорогою повернутися до Буркута. По дорозі вони повернули до іншої полонинської стаї, де були пастухи. Тут, у гуцульських вівчарів, пані Ольга із дітьми, уподобала і купила собі маленького волоського песика. Спочатку […]

  • Науково-дослідний відділ