«ПІЗНАННЯ ПРИРОДИ КАРПАТ З ГУЦУЛЬСЬКИМ КОНЕМ» День четвертий, подолано 10 км

гора Роги – село Явірник
Фініш у Явірнику
Будильники смартфонів у лісничому будиночку на Рогах почали дзвонити в унісон о сьомій ранку. Учасники кінного рейду Чивчино-Мармаросами неквапом підводились після, у принципі, комфортної у плані сну, ночі. «Хропунів» звечора попередили про можливі «санкції», відтак дехто із потенційних порушників нічної ідилії скокою вирішив ночувати надворі, вподобавши простору надвірну ґалєрію.
На допомогу знесиленому «газону», що ночував на Старостаї, з новим стартером поїхала чергова група природоохоронців Парку.
Сніданок, сідлання коней, групове фото на згадку і – вйо, донизу, в село Явірник, долаючи 52 повороти на шляху німецького будівничого у Першу світову, генерала Августа фон Маккензена. Це виявився найкоротший відрізок нашого кінного рейду горами – всього 10 км.
Мряка поступово розсіювалась, як і легка втома від походу: очікування і враження підсилювалися спільним знаменником філігранного задоволення для тіла і душі, чотири дні експедиції злилися в єдиний калейдоскоп кайфу.
Дорогою в село доводилось втихомирювати трьох коней з полонини Менчолик, які, побачивши нашу кінну колону, прагнули довести, хто на цих ґрунях є головний.
Зрештою, все закінчилося, як у добрій казці. Змучені, але задоволені, коні і люди зійшли в Явірник, частина гривастих рушила з працівниками НПП «Верховинський» Дмитром Тонієвичем і Юрієм Шарабуряком у бік Верховини, Трістан Остапа Луня і Місяць його товариша Василя Корди поїхали у батмані до Львова. Щоправда, Місяць вперто не хотів залазити у коневоз, через що, почув від свого власника низку словесних конструкцій, і до позитивних балів в щоденнику оцінок походу «гуцулика» Місяця додався негативний.
Дружній обід і підбиття підсумків експедиції проходили в оновленій конторі Чорногірського ПНДВ Карпатського НПП, яке очолює Володимир Демидюк. А бонусом для поляків, які за ці дні стали справжніми друзями не лише у фейсбуці, стала екскурсія у візит-центр НПП «Верховинський» в Ільцях.

Новини

“Посади своє дерево”

Народна мудрість говорить, якщо не виростив дитину, не посадив дерево – марно прожив. А ще вона вчить нас: хто деревце посадить, той природі і друг, адже окрім естетичного задоволення це приносить користь. З настанням весни і сонячних днів працівниками відділів державної охорони, екоосвіти, рекреації розпочато екологічну акцію “Посади своє дерево”. В рамках акції висаджено алею […]

  • Екоосвіта
  • Охорона природи
  • Рекреація

Наукова весняна експедиція

З метою фенологічних спостережень 9 квітня спеціалістами науково-дослідного відділу Людмилою Мацап’як і Аллою Зітенюк спільно з  працівниками Перкалабського природоохоронного науково-дослідного відділення здійснено науково-дослідну експедицію на територію Перкалабського ПНДВ. Проведено фенологічні спостереження рослинного та тваринного світу. Зафіксовано фенофази у житті рослин такі як набухання бруньок у вільхи сірої,  початок розпускання листя у верби, шипшини, початок цвітіння […]

  • Науково-дослідний відділ

Особливості облаштування простору для реабілітації військових

10 квітня працівники відділу рекреації доєдналися до вебінару від ГО Метта, метою якого було обговорення хоче приймати групи Природотерапії. Корисні поради від спікера Олександра Бурсанова будуть впроваджуватися на території Парку.

  • Рекреація