«ПІЗНАННЯ ПРИРОДИ КАРПАТ З ГУЦУЛЬСЬКИМ КОНЕМ» День четвертий, подолано 10 км

гора Роги – село Явірник
Фініш у Явірнику
Будильники смартфонів у лісничому будиночку на Рогах почали дзвонити в унісон о сьомій ранку. Учасники кінного рейду Чивчино-Мармаросами неквапом підводились після, у принципі, комфортної у плані сну, ночі. «Хропунів» звечора попередили про можливі «санкції», відтак дехто із потенційних порушників нічної ідилії скокою вирішив ночувати надворі, вподобавши простору надвірну ґалєрію.
На допомогу знесиленому «газону», що ночував на Старостаї, з новим стартером поїхала чергова група природоохоронців Парку.
Сніданок, сідлання коней, групове фото на згадку і – вйо, донизу, в село Явірник, долаючи 52 повороти на шляху німецького будівничого у Першу світову, генерала Августа фон Маккензена. Це виявився найкоротший відрізок нашого кінного рейду горами – всього 10 км.
Мряка поступово розсіювалась, як і легка втома від походу: очікування і враження підсилювалися спільним знаменником філігранного задоволення для тіла і душі, чотири дні експедиції злилися в єдиний калейдоскоп кайфу.
Дорогою в село доводилось втихомирювати трьох коней з полонини Менчолик, які, побачивши нашу кінну колону, прагнули довести, хто на цих ґрунях є головний.
Зрештою, все закінчилося, як у добрій казці. Змучені, але задоволені, коні і люди зійшли в Явірник, частина гривастих рушила з працівниками НПП «Верховинський» Дмитром Тонієвичем і Юрієм Шарабуряком у бік Верховини, Трістан Остапа Луня і Місяць його товариша Василя Корди поїхали у батмані до Львова. Щоправда, Місяць вперто не хотів залазити у коневоз, через що, почув від свого власника низку словесних конструкцій, і до позитивних балів в щоденнику оцінок походу «гуцулика» Місяця додався негативний.
Дружній обід і підбиття підсумків експедиції проходили в оновленій конторі Чорногірського ПНДВ Карпатського НПП, яке очолює Володимир Демидюк. А бонусом для поляків, які за ці дні стали справжніми друзями не лише у фейсбуці, стала екскурсія у візит-центр НПП «Верховинський» в Ільцях.

Новини

ЕКСПЕДИЦІЯ НА ТЕРИТОРІЇ БУРКУТСЬКОГО ТА ДОБРИНСЬКОГО ПНДВ

На території НПП «Верховинський», протягом 28-30 вересня 2022 року, була проведена комплексна експедиція. В експедиції взяли участь працівники служби державної охорони, науково-дослідного відділу та Добринського природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ). Маршрут дослідників проходив через лісовий масив Буркутського ПНДВ, від полонини Малий Присліп до урочища Альбин. В лісовому масиві спеціалісти обстежили куртини всихання ялини, описали їх, відмітили […]

  • Науково-дослідний відділ

4 жовтня – Всесвітній день тварин

Спеціалістами відділу екологічної освіти  4 жовтня, з нагоди відзначення Всесвітнього дня тварин,  у дошкільному навчальному закладі «Гуцулятко» с. Верхній Ясенів,  проведено навчально-розвивальний захід на тему: «Що ми знаємо про тварин?». Великий інтерес і захоплення у дошкільнят викликав перегляд картинок із зображенням диких звірів, що водяться у нашому краї, а саме: ведмідь, вовк, лисиця, заєць, олень, […]

  • Екоосвіта

Закладено постійну пробну площу В Буркутському ПОНДВ

  Відповідно до повідомлення про появу ознак погіршення санітарного стану лісових насаджень закладено постійну пробну площу в кварталі 2 виділі 57 Буркутського ПОНДВ . Опис ділянки на площі 2 га. Склад 10Ял. вік 79 років ,бонітет 2 ,середній діаметр 28 сантиметрів, середня висота 25 метрів, повнота 0,5 ,рельєф гірський  експозиція -Пд.Сх. 15 градусів, грунт середньостійкий, […]

  • Без категорії