«ПІЗНАННЯ ПРИРОДИ КАРПАТ З ГУЦУЛЬСЬКИМ КОНЕМ» День четвертий, подолано 10 км

гора Роги – село Явірник
Фініш у Явірнику
Будильники смартфонів у лісничому будиночку на Рогах почали дзвонити в унісон о сьомій ранку. Учасники кінного рейду Чивчино-Мармаросами неквапом підводились після, у принципі, комфортної у плані сну, ночі. «Хропунів» звечора попередили про можливі «санкції», відтак дехто із потенційних порушників нічної ідилії скокою вирішив ночувати надворі, вподобавши простору надвірну ґалєрію.
На допомогу знесиленому «газону», що ночував на Старостаї, з новим стартером поїхала чергова група природоохоронців Парку.
Сніданок, сідлання коней, групове фото на згадку і – вйо, донизу, в село Явірник, долаючи 52 повороти на шляху німецького будівничого у Першу світову, генерала Августа фон Маккензена. Це виявився найкоротший відрізок нашого кінного рейду горами – всього 10 км.
Мряка поступово розсіювалась, як і легка втома від походу: очікування і враження підсилювалися спільним знаменником філігранного задоволення для тіла і душі, чотири дні експедиції злилися в єдиний калейдоскоп кайфу.
Дорогою в село доводилось втихомирювати трьох коней з полонини Менчолик, які, побачивши нашу кінну колону, прагнули довести, хто на цих ґрунях є головний.
Зрештою, все закінчилося, як у добрій казці. Змучені, але задоволені, коні і люди зійшли в Явірник, частина гривастих рушила з працівниками НПП «Верховинський» Дмитром Тонієвичем і Юрієм Шарабуряком у бік Верховини, Трістан Остапа Луня і Місяць його товариша Василя Корди поїхали у батмані до Львова. Щоправда, Місяць вперто не хотів залазити у коневоз, через що, почув від свого власника низку словесних конструкцій, і до позитивних балів в щоденнику оцінок походу «гуцулика» Місяця додався негативний.
Дружній обід і підбиття підсумків експедиції проходили в оновленій конторі Чорногірського ПНДВ Карпатського НПП, яке очолює Володимир Демидюк. А бонусом для поляків, які за ці дні стали справжніми друзями не лише у фейсбуці, стала екскурсія у візит-центр НПП «Верховинський» в Ільцях.

Новини

🔍Наукові дослідження на території Парку🏞

Наукові дослідження на території Парку 11-12 червня начальником науково-дослідного відділу Людмилою Мацап’як спільно із працівниками Прикордонного природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ) здійснено науково-дослідну експедицію на територію Національного природного парку «Верховинський». Маршрут дослідників пролягав територіями Прикордонного та Перкалабського ПНДВ. Під час експедиції обстежено місця зростання рідкісних видів рослин на горі Василькова, полонинах Широка, Глистовата, Баласинів. Проведено спостереження […]

  • Науково-дослідний відділ

✅Підписано Меморандум про співпрацю між НПП «Верховинський»🇺🇦 та Природним парком «Гори Мараморощини»🇷🇴

червня року, в рамках плану роботи Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України та природних ресурсів України по створенню транскордонного україно-румунськогобіосферного резервату, на території Національний природний парк “Верховинський” відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між НПП «Верховинський» і їх найближчими сусідами з Румунії — Природним парком «Гори Мараморощини», які мають понад 20 кілометрів спільної межі природоохоронних […]

  • Новини установи

✅НПП «Верховинський» долучився до благодійного проекту «Турбота про родину Героя».

НПП «Верховинський» долучився до благодійного проекту «Турбота про родину Героя». Спеціалістами відділів рекреації та еколого-освітньої роботи була проведена одноденна пізнавальна екскурсія для родин «Героїв», згідно плану по безбар’єрності. Наша екскурсія розпочалася у Еколого-освітньому візит-центрі. Тут гості ознайомилися з флорою та фауною НПП «Верховинський». Завдяки 3D окулярам всі відвідувачі побачили територію парку з висоти пташиного польоту, […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація