«ПІЗНАННЯ ПРИРОДИ КАРПАТ З ГУЦУЛЬСЬКИМ КОНЕМ» День четвертий, подолано 10 км

гора Роги – село Явірник
Фініш у Явірнику
Будильники смартфонів у лісничому будиночку на Рогах почали дзвонити в унісон о сьомій ранку. Учасники кінного рейду Чивчино-Мармаросами неквапом підводились після, у принципі, комфортної у плані сну, ночі. «Хропунів» звечора попередили про можливі «санкції», відтак дехто із потенційних порушників нічної ідилії скокою вирішив ночувати надворі, вподобавши простору надвірну ґалєрію.
На допомогу знесиленому «газону», що ночував на Старостаї, з новим стартером поїхала чергова група природоохоронців Парку.
Сніданок, сідлання коней, групове фото на згадку і – вйо, донизу, в село Явірник, долаючи 52 повороти на шляху німецького будівничого у Першу світову, генерала Августа фон Маккензена. Це виявився найкоротший відрізок нашого кінного рейду горами – всього 10 км.
Мряка поступово розсіювалась, як і легка втома від походу: очікування і враження підсилювалися спільним знаменником філігранного задоволення для тіла і душі, чотири дні експедиції злилися в єдиний калейдоскоп кайфу.
Дорогою в село доводилось втихомирювати трьох коней з полонини Менчолик, які, побачивши нашу кінну колону, прагнули довести, хто на цих ґрунях є головний.
Зрештою, все закінчилося, як у добрій казці. Змучені, але задоволені, коні і люди зійшли в Явірник, частина гривастих рушила з працівниками НПП «Верховинський» Дмитром Тонієвичем і Юрієм Шарабуряком у бік Верховини, Трістан Остапа Луня і Місяць його товариша Василя Корди поїхали у батмані до Львова. Щоправда, Місяць вперто не хотів залазити у коневоз, через що, почув від свого власника низку словесних конструкцій, і до позитивних балів в щоденнику оцінок походу «гуцулика» Місяця додався негативний.
Дружній обід і підбиття підсумків експедиції проходили в оновленій конторі Чорногірського ПНДВ Карпатського НПП, яке очолює Володимир Демидюк. А бонусом для поляків, які за ці дні стали справжніми друзями не лише у фейсбуці, стала екскурсія у візит-центр НПП «Верховинський» в Ільцях.

Новини

“Готуємо юних туристів у похід”

Працівниками відділу рекреації та еко-освіти проведено тематичний захід тему : “Готуємо юних туристів у похід”. Мета заходу: -пояснити значення туризму для фізичного і розумового розвитку, зміцнення здоров’я; -навчити складати рюкзак, укомплектовувати похідну аптечку, встановлювати намет; -заохочувати дітей до занять у секції з туризму; виховувати почуття дружби, колективізму, бажання допомогти товаришу під час походу, прищеплювати любов […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Визначні природознавчі мандрівки Івана Франка гуцульськими теренами Верховинського регіону Українських Карпатських гір. Частина ІХ. Художній образ Верховинсього регіону Українських Карпат в трьох літературних творах Івана Франка.

Визначні природознавчі мандрівки Івана Франка гуцульськими теренами Верховинського регіону Українських Карпатських гір. «Івана Франка вважають не тільки видатним письменником, політиком та науковцем, а й батьком-засновником українського туризму. Він сам був завзятим мандрівником, прихильником «зеленого», гірського туризму, учасником і організатором цілої низки групових мандрівок та етнографічних і краєзнавчих експедицій в Галичині. Географія його подорожей охоплює не […]

  • Науково-дослідний відділ

Участь у вебінарі “Інклюзивні туристичні стежки в НПП України: доступність, реабілітація, екологія.”

Працівники НПП «Верховинський» взяли участь у вебінарі «Інклюзивні туристичні стежки в НПП України: доступність, реабілітація, екологія.» Під час вебінару говорили про: -Законодавство, зокрема, про Конвенцію ООН про права осіб із інвалідністю, Закон України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”; -національну стратегію та Національний план дій. Обговоримо висновок щодо стану доступності; -хто є […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація