«ПІЗНАННЯ ПРИРОДИ КАРПАТ З ГУЦУЛЬСЬКИМ КОНЕМ» День другий, подолано 25 км

полонина Веснарка – полонина Попадя
Курс до гори Чивчин
Досвіток на полонині Веснарка виявився багатообіцяючим. Сонечко нарешті пробило хмаризну і, як гадалось, назавше подружиться з недільним днем. Поки ми снідали, а коники очікували сідлання в далеку путь, насунувся дощик: навіть дві масивні райдуги зійшли, взявши в обруч небокрай. До слова, дощ кільканадцять разів протягом маршруту, щоправда, з помірною силою, вказував на той факт, що надворі – осінь, і промінчикам сонця лише іноді давав дозвіл з’являтися в небі на фантастичними Чивчино-Мармаросами.
Друга днина маршруту пролягла на 99% попри самісінький україно-румунський кордон. Вирушивши з Веснарки, учасники кінної експедиції пройшли через полонини Венґерка, Палениця (найбільше плоскогір’я в Україні), урочище Баби, гори Коман і Команова; далі були полонини Пір‘є, де ми обідали, Мале Пір‘є, Лостун, Ріжовата, Брюсний… За сім годин добралися до мальовничої полонини Попадя, з котрої відкривається приголомшливий вид на гору Чивчин (1769).
Кейтери від «Фруштак food» після смачнезного боґрачу і грибно-м’ясних варіацій на Веснарці, на вечері на Попаді влаштували справжнє свято шлунку: бануш зі шкварками і бринзою, грибна смажка і різні закуски плюс файна джинджурівка.
Не обійшлося на довжелезному маршруті без прикростей: наш «ГАЗ-66» не спокєгав у горбі під Лостуном. Слава Богу, співробітники НПП «Верховинський» зорієнтувалися в ситуації і викликали на допомогу ЗІЛ з недалекої локації, який і витягнув наше авто зі, здавалось би, безнадійної ситуації.
…Коники вже відпочивають, а завтра разом в учасниками експедиції їм доведеться подолати не менш дистанційний відтинок маршруту – до гори Роги.

Новини

✅ Птахи взимку гинуть від лютих морозів і нестачі їжі. І в наших силах допомогти їм.

📌 Фахівці відділу еколого-освітньої роботи та інспектор з охорони ПЗФ Чивчинського ПНДВ Василь Дроняк спільно з учнями  2-го класу Буковецької гімназії встановили годівничку з підгодівлею на прилеглій  території школи. Також в класі з дітками пригадали, які птахи 🐦‍⬛️ відносяться до перелітних, а які до осілих. Школярі з радістю називали перелітних птахів: ластівка, шпак, лелека, грак, […]

  • Екоосвіта
  • Охорона природи
  • Рекреація

НПП “Верховинський” отримав формений одяг для працівників служби державної охорони від Франкфуртського зоологічного товариства

В рамках проекту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» працівники служби державної охорони отримали від Франкфуртського зоологічного товариства 66 комплектів зимового та літнього форменого одягу. Дана уніформа чудово зарекомендувала себе у високогірних умовах на протязі всіх сезонів року. НПП “Верховинський” щиро вдячний за підтримку Франкфуртському зоологічному товариству.      

  • Новини установи
  • Охорона природи

Зимова експедиція!

Це були 2 дні повні адреналіну та незабутніх емоцій на краю  географії! Маршрут проходив з села Пробійнівка через полонини, Копілаш, Великий Штефулець, ур.Чехани, Попадінець, полонина Альбин. Ми добралися бездоріжжями та засніженою дорогою  на саму вершину полонини Попопадя. Подорож була надзвичайно цікавою, інколи екстремальною і наповненою незабутніми враженнями. Дослідження та спостереження, які одержані під час експедиції […]

  • Охорона природи