Природно-ландшафтна та історико-культурна цінність гірських теренів Верховинського регіону Українських Карпат.

Автор: Я.Зеленчук І.Зеленчук

До 600-річчя першої письмової згадки про гуцульське село Жаб’є – сучасне селище Верховина.

         Частина І. Ідея науково-дослідного проекту «Збереження і розвиток визначних пам’яток природних ландшафтів та історії і культури Верховинщини в Українських Карпатах».

Гуцульський історико-етнографічний регіон України займає особливе місце в науково-практичних розробках сучасних проектів соціально-економічного та культурно-мистецького розвитку гірської та високогірної території Українських Карпат. В цьому зв’язку, важливим аспектом сприяння відродженню та розвитку Гуцульського регіону України є наукова розробка і практичне втілення важливої  ідеї та прикладного проекту збереження і сталого розвитку Верховинського району в незалежній Україні.

На Верховинщині розташовані багато цінних високогірних природо –  заповідних територій Чорногірського гірського масиву і Чивчино-Гринявських гір в Українських Карпатах, які підпорядковані Карпатському національному природному парку та Національному природному парку «Верховинський».

Велику природну й історичну цінність мають терени селища Верховина, як діючого адміністративно-територіального центру сучасного Верховинського району, Івано-Франківської обл. та самобутнього історико-етнографічного ядра Гуцульського регіону України.

Одним із практичних прикладів наукової розробки концепції збереження та збалансованого розвитку Верховинського гірського району в Українських Карпатах, в умовах нового адміністративно-територіального устрою України, може бути прикладний проект: «Збереження і розвиток визначних пам’яток природних ландшафтів та історії і культури Верховинщини в Українських Карпатах». Він безпосередньо стосується перспектив сталого соціально-економічного розвитку території Верховинського району Івано-Франківської області. Даний проект розроблюється спільними зусиллями працівників Національного природного парку «Верховинський», Відділу освіти Верховинської територіальної громади та активістами ГО «Верховинського центру дослідження і розвитку Гуцульщини».

Ярослав Зеленчук, Іван Зеленчук, Національний природний парк «Верховинський».

 

 

Новини

«У гостях у лісовичка»

В Верхньоясенівському ЗДО «Гуцулятко» для найменших відбувся цікавий захід на тему: «У гостях у лісовичка». Щоб нормалізувати увагу й активність, відновити сили й настрій, фахівці Парку заняття розпочали з фізкультхвилинки. За допомогою сюжетних картинок дітки ознайомились із лісовичком- це лісовий господар,  з лісовими мешканцями,  🐻🐰 🦊🐭 лісовими рослинами,💐  деревами,🌲🌳 ягодами та грибами. 🍓🍒🍄‍🍄 Також за […]

  • Екоосвіта

Вже постійним снігом вкрилися гори. ❄️🌨❄️

На територію НПП «Верховинський» завітала справжня зима. Вже постійним снігом вкрилися гори. ❄️🌨❄️ 📸 Зимовими світлинами поділилися працівники природоохоронних  науково -дослідних відділень Парку. 📌Що варто знати туристам про зимовий похід. Найперше – вони неймовірно гарні. Але необхідно розуміти, що зимові та літні гори – це різні речі, і до багатьох моментів слід підготуватися заздалегідь. Надаємо […]

  • Мандрівникам
  • Науково-дослідний відділ
  • Охорона природи
  • Рекреація

Фахівці відділу рекреації спільно з інспекторами продовжують свою роботу по облагородженню рекреаційних місць на території Парку.

Фахівці відділу рекреації спільно з інспекторами продовжують свою роботу по облагородженню рекреаційних місць на території Парку. Зокрема, розчистили джерела питної води та встановили дерев’яні кринички .💧 📌 Для мінерального джерела «Буркут» на полонині Брюсний, Буркутського ПНДВ. 📌 В урочищі Мокрин, Чивчинського ПНДВ та на полонині Танасенькова під горою Чивчин, 🏔 Добринського ПНДВ. 🏕 Для того, […]

  • Мандрівникам
  • Охорона природи
  • Рекреація