Природно-ландшафтна та історико-культурна цінність гірських теренів Верховинського регіону Українських Карпат.

Автор: Я.Зеленчук І.Зеленчук

До 600-річчя першої письмової згадки про гуцульське село Жаб’є – сучасне селище Верховина.

         Частина І. Ідея науково-дослідного проекту «Збереження і розвиток визначних пам’яток природних ландшафтів та історії і культури Верховинщини в Українських Карпатах».

Гуцульський історико-етнографічний регіон України займає особливе місце в науково-практичних розробках сучасних проектів соціально-економічного та культурно-мистецького розвитку гірської та високогірної території Українських Карпат. В цьому зв’язку, важливим аспектом сприяння відродженню та розвитку Гуцульського регіону України є наукова розробка і практичне втілення важливої  ідеї та прикладного проекту збереження і сталого розвитку Верховинського району в незалежній Україні.

На Верховинщині розташовані багато цінних високогірних природо –  заповідних територій Чорногірського гірського масиву і Чивчино-Гринявських гір в Українських Карпатах, які підпорядковані Карпатському національному природному парку та Національному природному парку «Верховинський».

Велику природну й історичну цінність мають терени селища Верховина, як діючого адміністративно-територіального центру сучасного Верховинського району, Івано-Франківської обл. та самобутнього історико-етнографічного ядра Гуцульського регіону України.

Одним із практичних прикладів наукової розробки концепції збереження та збалансованого розвитку Верховинського гірського району в Українських Карпатах, в умовах нового адміністративно-територіального устрою України, може бути прикладний проект: «Збереження і розвиток визначних пам’яток природних ландшафтів та історії і культури Верховинщини в Українських Карпатах». Він безпосередньо стосується перспектив сталого соціально-економічного розвитку території Верховинського району Івано-Франківської області. Даний проект розроблюється спільними зусиллями працівників Національного природного парку «Верховинський», Відділу освіти Верховинської територіальної громади та активістами ГО «Верховинського центру дослідження і розвитку Гуцульщини».

Ярослав Зеленчук, Іван Зеленчук, Національний природний парк «Верховинський».

 

 

Новини

«Різдвяна колядка» в Еколого-освітньому візит-центрі

Різдво Христове – чудове свято любові та надії, яке шанобливо відзначають у колі родин і дотримуються усіх традицій цього дня. Для усіх православних Різдво – це найбільше свято в історії людства, свято на честь того, що сам Бог, Творець неба і землі, Всемогутній, втілився, став людиною, щоб спасти людей усього світу. З нагоди Різдвяних свят […]

  • Екоосвіта

ВІДБУЛОСЯ ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ РАДИ НПП «ВЕРХОВИНСЬКИЙ»

19 грудня 2024 року в адміністративному приміщенні Національного природного парку «Верховинський»  с. Верхній Ясенів відбулось чергове (43) засідання Науково-технічної ради (далі НТР). Засідання проходило у змішаному форматі, учасники НТР мали змогу долучитись до засідання за допомогою платформи Zoom, під головуванням директора НПП «Верховинський» Михайла Нечая. На засіданні розглянули такі питання: про підсумки проведення господарських заходів […]

  • Новини установи

Продовжуємо акцію «Подаруй оселю птахам». ✅

Продовжуємо акцію «Подаруй оселю птахам». Працівники відділу еколого-освітньої роботи та інспектор з охорони ПЗФ Перкалабського ПНДВ Грозяк Василь Юрійович встановили годівнички з підгодівлею в Верхньоясенівському ліцеї з учнями 3-го класу, та в Верхньоясенівському закладі дошкільної освіти «Гуцулятко».

  • Екоосвіта
  • Охорона природи