Еколого-пізнавальний туристичний маршрут “Кляуза Лостун”

 • Складність

  простий (автобусно-пішохідний)
 • Протяжність

  17,20 км (11,7 км відкритою галявиною, 5,5 км смерековим лісом)
 • Урочище Мокрин

  Починається маршрут з урочища Мокрин, Зеленська сільська рада. Проходження розпочинається правим берегом річки Чорний Черемош, яка протікає на висоті 970 м над рівнем моря і є найважливішою притокою річки Прут. 

 • Полонина Мокрин

  Потім за маршрутом смерековим лісом вийдете на полонину Мокрин. А звідти до полонини Кам’янець, висотою 1600 м над рівнем моря, яка є комплексною пам’яткою природи. Тут біля гострого великого каміння нерідко можна побачити орла.

 • Полонина Лостун

  Наступною є полонина Лостун, яка зачаровує прекрасними природними ландшафтами. Тут можна влаштувати оглядовий майданчик та побачити  гору Чивчин (1769 м над рівнем моря), яка є найвищою на території Національного природного парку Верховинський. Продовжуючи подорож, прямуєте до україно-румунського кордону, звідки можна оглянути Румунські Карпати.

 • Урочище Лостун

  Від кордону зверніть ліворуч донизу у напрямку урочища Лостун.  Долаючи цей проміжок дороги, підійдіть до криниці з солоною водою, яка має лікувальні властивості. Коли вийдете до основної дороги, продовжуйте рух берегом річки Чорний Черемош. Саме тут  побачите частково збережену кляузу Лостун.

На території національного парку забороняється:

Відхилення від маршруту.

Пошкодження об’єктів природи.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

Відлов риби будь-якими способами.

Перебування з вогнестрільною зброєю.

Засмічення території, шум.