Розглянуто  статтю пана Петра Тєстова

Нами працівниками установи розглянуто  статтю пана Петра Тєстова – нашого доброго товариша і захисника нашої установи на всіх рівнях за що ми йому щиро вдячні всім колективом.

Нашим спільним заданням являється збереження та примноження природи – адже це наша спільна ціль, тим більше що значна частина території природно- заповідного фонду нашої держави зруйнована війною і для її відродження доведеться прикласти багато зусиль та важкої праці громадян України та працівників ПЗФ.

На минулорічні зауваження автора статті колективом НПП “Верховинський” відреаговано, а саме проведено дві науково-технічні наради, під час яких переглянуто, вивчено та скорочено протипожежні розриви з 57,6га, (13585м3) до 21,8га, (7256м3), що в кінцевому результаті стало менше на 47% та 6200м3 згідно запланованого матеріалами лісовпорядкування до минулорічного перегляду.

Окрім того згідно з рішенням прийнятим на двох нарадах НТР паном Петром Тєстовим було по обіцяно домогтися внесення поправок до законодавчих документів, які регламентують створення протипожежних розривів, які на його думку є шкідливими для природо-заповідного фонду.

Нажаль чинні нормативно-правові акти (зокрема – Постанова КМУ № 612 від 20.05.2022 р.) зобов’язують власників лісів і постійних лісокористувачів, яким і є НПП «Верховинський», з метою зменшення кількості площі лісових пожеж, відповідно до пп. 2 п. 27 вищенаведеної Постанови, здійснювати обмежувальні заходи шляхом, у тому числі створенням протипожежних розривів.

Адміністрацією Парку підготовлено відповідні запити на адреси обласної природоохоронної прокуратури, регіональної екологічної інспекції та Львівської лісовпорядної експедиції з ціллю отримання фахової відповіді щодо правових норм з піднятих питань автором статті.

Новини

🌿День довкілля та щорічна всеукраїнська акція з благоустрою «За чисте довкілля»🌿

🌿 У рамках проведення щорічного свята День довкілля та щорічної всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля», працівники Парку організували та провели еколого-освітню акцію спрямовану на поліпшення стану природного середовища. Було впорядковано рекреаційне місце 🌊 джерело «Млинський» та 🌳урочище «Запідок», що зробить ці місця, ще привабливішими для туристів. 🌊 Окрім цього, значні зусилля були спрямовані на […]

  • Екоосвіта
  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи
  • Охорона природи
  • Рекреація

📌 До дня екологічних знань який відзначається 15 квітня в Україні з 1996 року, фахівці еколого-освітньої роботи провели екозахід в Ільцівському ліцеї з учнями 4 класу

📌До дня екологічних знань який відзначається 15 квітня в Україні з 1996 року, фахівці еколого-освітньої роботи провели екозахід в Ільцівському ліцеї з учнями 4 класу. Метою заходу було – популяризація екологічних знань, формування екологічної культури та свідомості, надання інформації про стан екологічної безпеки та навколишнього середовища, виховання у дітей екологічного мислення. Значення екології неможливо переоцінити! […]

  • Екоосвіта

🐧🕊🦆 Птахи – це окраса рідної природи та нашого життя.

Птахи – це окраса рідної природи та нашого життя.Вони звеселяють нас, рятують від смутку, чарують мелодійним дзвінкоголосим співом, незвичайним оперенням і зовнішнім виглядом. З давніх-давен приліт перших перелітних птахів сприймався нашими пращурами як велика весняна радість. Українці здавна шанували птахів, чекаючи на їх приліт з далеких країв, бо вважали, що птахи на своїх крилах приносять […]

  • Екоосвіта