Рись євразійська на території НПП “Верховинський”

Автор: Л. Мацап'як

І знову в об’єктив фотопастки Національного природного парку «Верховинський» потрапив найзагадковіший та потаємніший хижак Карпат — рись євразійська. Завдяки незайманості та важкодоступності території Парку сьогодні ще можна зустріти тут рись у дикій природі. Вона охороняється Червоним списком МСОП, CITES та Бернською конвенцією. У 1994 році рись внесли до Червоної книги України зі статусом “рідкісний вид”.

Національним природним парком Верховинський завдяки підтримці  WWF Україна проводиться моніторинг рисі євразійської, відповідно до «Плану дій щодо збереження рисі євразійської (Lynx lynx L.) в Україні» затвердженого наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Новини

Територію парку НПП «Верховинський» відвідала Нечеснюк Юлія – претендент на отримання номінації національної рекодсменки в якості першої українки, що зійшла на 100 найвищих вершин Українських Карпат. Працівники відділу рекреації та служби державної охорони ПЗФ взяли активну участь у сходженні на гори, які увійшли до 100 найвищих в Українських Карпатах, а саме: Чивчин, Велика Будийовська, Сілігул, […]

  • Без категорії

Сертифікація Еколого-освітнього візит-центру Національного природного парку «Верховинський» відповідно екологічному стандарту «Зелений офіс»

З 7 по 9 листопада Еколого-освітній візит-центр Національного природного парку «Верховинський» успішно пройшов сертифікацію відповідно екологічному стандарту «Зелений офіс». У заході взяли участь: Власенко Сергій Геннадійович заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, ВГО «Жива планета» та представники із семи природоохоронних установ України.  

  • Без категорії

6 листопада – Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів.

6 листопада – Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів. Для України, ця подія має особливе та важливе значення. Війна, якими б не були її причини, приносить невимовний жах для цивільного населення і може протягом лічених хвилин знищити те, що іноді було створено цілими поколіннями. Адже, крім людських страждань, що […]

  • Екоосвіта