Сприяння розвитку науки в регіоні

Автор: Л. Мацап’як

За сприянням дирекції НПП «Веховинський» Михайла Нечая в рамках «Проекту організації території НПП «Верховинський» 11-12 травня відбулася чергова робоча зустріч між працівниками Парку, начальниці наукового відділу Людмили Мацап’як та молодшої наукової співробітниці Алли Зітенюк, та мали змогу попрацювати з  високваліфікованими провідними науковцями, зокрема отримати дорогоцінний досвід у сфері ботаніки, від член-кореспондента НАН України, доктора біологічних наук, професора кафедри ботаніки Херсонського державного університету,  провідного ліхенолога України – Олександра Ходосовцева, та Анною Аркадіївною Куземко – докторині біологічних наук, провідної наукової співробітниці Інституту ботаніки НАН України, також членкиня виконавчого комітету Євразійської степової групи (Eurasian Dry Grassland Group – EDGG),  міжнародної робочої групи «Огляд рослинності Європи» (European Vegetation Survey) та Міжнародної асоціації науки про рослинність (International Association for Vegetation Science).

З часів створення Національного природного парку «Верховинський» у проєкті організації запланована інвентаризація лишайників та ліхенофільних грибів, як одна з найчисленіших та найневивченіших груп.

Актуальність дослідження полягає в тому що лишайники є індикаторами екологічної цілісності лісових ценозів. Завдяки чому можна виокремити найрепрезентативніші ділянки старовікових лісів і зосередити природоохоронні зусилля для їх охорони. Також, забезпечити організацію моніторингу за раритетною складовою парку, зокрема за видами, що включені до Червоної книги  України.

В результаті плідної роботи були окреслені перспективи майбутніх флористичних наукових досліджень, зокрема дослідження лишайників та ліхенофільних грибів, дослідження біотопів НПП «Верховинський», та флори загалом.

Хочемо висловити щиру вдячність за тісну співпрацю та підтримку у розвитку природничої науки в регіоні Українських Карпат, а саме Чивчино-Гринявських гір зокрема Національного природного парку «Верховинський». Результати такої співпраці і є фундаментом для аргументування збереження особливо цінних ядер природно-заповідного фонду України.

 

Новини

🌎🐧 Всесвітній день мігруючих птахів.

Всесвітній день мігруючих птахів відзначається щороку в другу суботу травня і в другу суботу жовтня та має на меті підвищити глобальну обізнаність про процес міграції птахів і загрози на шляху тварин, яких щороку стає все більше. Це екологічне свято є часом для вшанування та захисту цього дивовижного та надзвичайно складного природного явища, а також нагадує […]

  • Екоосвіта

Збережемо довкілля разом!🌱

Фахівцями відділів рекреації та еколого-освітньої роботи здійснено прибирання рекреаційного місця урочище «Запідок» від твердих побутових відходів та сміття. Турбуватися про природу, берегти ліс, не смітити в лісі – істини відомі змалечку. Та люди мають звичку про них забувати. Сліди перебування людини на природі видно не лише у місцях масового відпочинку, а й у самих віддалених […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Екологічна акція «Очистимо наш край від використаних батарейок»🔋

Чим небезпечні і чому так важливо не викидати батарейки в смітник? Що робити ? І куди здавати та як правильно утилізувати ? Саме про це на екозаході поговорили фахівці відділу еколого-освітньої роботи з учнями 4 класу Білоберізького ліцею. Після чого заповнивши анкету для учнів в якій кожен з учасників висловив свою думку відповівши на вказані […]

  • Екоосвіта