У ЛЬВОВІ ВІДБУЛОСЯ XXXIII ЗАСІДАННЯ ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКОГО ОРНІТОЛОГІЧНОГО ТОВАРИСТВА

Автор: Іван Коляджин

Микола Матвєєв, орнітолог, доцент кафедри біології Кам’янець-Подільського національного університету, кандидат біологічних наук, колишній голова товариства (до 2023 р.) ознайомив учасників із програмою та відкрив засідання Західноукраїнського орнітологічного товариства (ЗУОТ), що паралельно транслювалося і в режимі онлайн.

З доповідями виступили: Вадим Жуленко – «Війна і птахи», Микола Матвєєв – «Попередня інформація про орнітофауну безлісих товтр Кам’янеччини», Віктор Пархоменко – «Птахи урочища Нескучне (м. Тростянець, Сумська область) на основі досліджень 2006-2008 рр.», Михайло Франчук – «Моніторинг підорлика великого в Рівненському природному заповіднику», Оксана Станкевич-Волосянчук – «Кормова поведінка дятла білоспинного», Михайло Химин – «Водно-болотні угіддя заплави річки Прип’ять та Стохід», Олена Ярис – «Дослідження птахів штучних гніздівель на території північного сходу України».

Загалом, в засіданні взяло участь 54 учасника (25 – очно та 29 онлайн). Від НПП «Верховинський» в обговоренні взяв участь провідний науковий співробітник, член Західноукраїнського орнітологічного товариства Іван Коляджин.

Андрій Бокотей, діючий голова товариства (з 2023 року), старший науковий співробітник, завідувач відділу Державного природознавчого музею НАН України, кандидат біологічних наук, окреслив основні шляхи діяльності організації, де основну увагу звернув на проведення  орнітологічних досліджень рідкісних видів птахів в майбутньому, подальшої діяльності бібліотеки та випуск періодичного журналу товариства.

По матеріалах засідання буде видано черговий випуск журналу ЗУОТ «Troglodytes».

Напрацьовані рекомендації, під час засідання орнітологів, по можливості будуть впроваджуватися у подальшій науково-практичній діяльності Національного природного парку «Верховинський».

Новини

🌎🐧 Всесвітній день мігруючих птахів.

Всесвітній день мігруючих птахів відзначається щороку в другу суботу травня і в другу суботу жовтня та має на меті підвищити глобальну обізнаність про процес міграції птахів і загрози на шляху тварин, яких щороку стає все більше. Це екологічне свято є часом для вшанування та захисту цього дивовижного та надзвичайно складного природного явища, а також нагадує […]

  • Екоосвіта

Збережемо довкілля разом!🌱

Фахівцями відділів рекреації та еколого-освітньої роботи здійснено прибирання рекреаційного місця урочище «Запідок» від твердих побутових відходів та сміття. Турбуватися про природу, берегти ліс, не смітити в лісі – істини відомі змалечку. Та люди мають звичку про них забувати. Сліди перебування людини на природі видно не лише у місцях масового відпочинку, а й у самих віддалених […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Екологічна акція «Очистимо наш край від використаних батарейок»🔋

Чим небезпечні і чому так важливо не викидати батарейки в смітник? Що робити ? І куди здавати та як правильно утилізувати ? Саме про це на екозаході поговорили фахівці відділу еколого-освітньої роботи з учнями 4 класу Білоберізького ліцею. Після чого заповнивши анкету для учнів в якій кожен з учасників висловив свою думку відповівши на вказані […]

  • Екоосвіта