Увага! Шлюбний період гону оленя благородного

Автор: Н. Кочерган

 

Благородний олень з давніх-давен є символом гордості Карпатських гір. Рев оленя – це період спарювання, коли бики видають різні гучні, характерні для цього періоду звуки: від хрипких до низьких і протяжних, що нагадують мукання. Рев оленя триває з половини вересня до середини жовтня.

Саме в цей період проходить процес формування нових родин оленів та зародження потомства. На території лісів в осінній період встановлений природоохоронний режим та заборона на полювання диких тварин.

На період гону оленя благородного в лісових масивах встановлюється цілодобове чергування та патрулювання працівниками природоохоронних науково-дослідних відділень, проводяться роз’яснювальні бесіди серед місцевого населення з правил поведінки людей в період гону оленя благородного. Також періодично проводяться рейдові маршрути працівниками служби державної охорони на предмет виявлення правопорушень природоохоронного законодавства.

Прохання до громадян, особливо молоді, долучатись до охорони та збереження оленя благородного. Наше завдання – берегти природу та примножувати її для наступних поколінь!

 

Новини

🌿 Виявлено нові місцезростання рідкісної орхідеї Любки дволистої (Platanthera bifolia) – на території Буркутського ПНДВ, а саме на полонинах Попадя та Альбин.

Виявлено нові місцезростання рідкісної орхідеї Любки дволистої (Platanthera bifolia) – на території Буркутського ПНДВ, а саме на полонинах Попадя та Альбин. Працівники Буркутського природоохоронного науково-дослідного відділення та начальник науково-дослідного відділу НПП «Верховинський» підчас польових досліджень виявили та зафіксували рідкісний вид родини орхідних – любку дволисту (Platanthera bifolia), яка занесена до Червоної книги України. Знахідку задокументовано […]

  • Науково-дослідний відділ

🌿Цікаві місця НПП «Верховинський»🏞 🌲 Кляуза Балтагора

🌿Цікаві місця НПП «Верховинський»🏞 🌲 Кляуза Балтагора – унікальна гідротехнічна споруда на річці Чорний Черемош, яка розміщена на висоті понад 1280 м над рівнем моря, стала найвищою кляузою-гаттю цього басейну. Вона майстерно збудована з дерева та каміння й збереглася найменш зруйнованою серед усіх подібних споруд. 🏞 Навколо неї простягаються мальовничі полонини: • Прелуки (1567 м) […]

  • Рекреація
  • Мандрівникам

🔎Наукові дослідження смерекових пралісів🌲

З 10 по 16 липня на території Національного природного парку «Верховинський» працювала експедиція по вивченню пралісів Чивчинських гір. Учасники експедиції: Юрій Дебринюк, академік-секретар Лісівничої академії наук України, професор кафедри лісових культур і лісової селекції НЛТУ України; Василь Дебринюк, аспірант ННІ лісового і садово-паркового господарства; Іван Коляджин, аспірант НЛТУ України; Людмила Мацап’як, начальник науково-дослідного відділу; Працівники […]

  • Науково-дослідний відділ