В КАРПАТСЬКОМУ БІОСФЕРНОМУ ЗАПОВІДНИКУ ВІДБУВСЯ МІЖНАРОДНИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ ПРИСВЯЧЕНИЙ КАРПАТСЬКІЙ КОНВЕНЦІЇ

В місті Рахів Закарпатської області 3 жовтня 2024 року відбувся важливий Міжнародний круглий стіл на тему: «Еколого-правові, науково-освітні та транскордонні аспекти впровадження Карпатської конвенції та Протоколів до неї». Захід був організований Карпатським біосферним заповідником у співпраці з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, іншими науковими і державними установами. Круглий стіл пройшов у змішаному форматі, що дозволило долучитися учасникам як фізично, так і онлайн через платформу Zoom. Це дало можливість охопити широку аудиторію та залучити зарубіжних експертів до обговорення важливих екологічних та правових питань. Круглий стіл вів Федір Гамор, доктор біологічних наук, професор, заступник директора Карпатського біосферного заповідника.

Учасниками конференції були представники різних державних установ, наукових інститутів та освітніх закладів України та Європи. Зокрема, серед учасників були представники Австрії, Словаччини, Польщі та Румунії, що підкреслює значення транскордонної співпраці для впровадження Карпатської конвенції.

Основними темами доповідей були: роль Карпатської конвенції у поглибленні євроінтеграційних процесів України, виклики війни для збереження природних екосистем Карпат, питання сталого розвитку лісового сектору та охорони біорізноманіття в регіоні. Доповідачі обговорили правові аспекти впровадження конвенції та важливість співпраці на міжнародному рівні для збереження природної та культурної спадщини Карпатського регіону.

Окрема увага була приділена проблемам, з якими стикаються країни – учасниці Карпатської конвенції у зв’язку з військовими діями на території України, а також перспективам подальшої інтеграції в європейський правовий простір.

Захід завершився панельними дискусіями, де учасники обговорили конкретні аспекти впровадження Карпатської конвенції на національному рівні, зокрема на прикладі національних природних парків Карпатського регіону, зокрема збереження природної та культурної спадщини і сприяння сталому розвитку через біосферні резервати.

Круглий стіл став важливою платформою для обміну досвідом та обговорення ключових питань впровадження Карпатської конвенції, що сприяє подальшій інтеграції екологічних та правових аспектів у сталий розвиток Карпатського регіону.

Від НПП «Верховинський» у заході взяли участь: Людмила Мацап’як «Созологічна оцінка рослинного покриву території Національного природного парку «Верховинський», Іван Зеленчук «Основи гірського аграрного господарства Гуцульського регіону Українських Карпат» та Віталія Мегедин.

Матеріали круглого столу будуть опубліковані у Збірнику статей та будуть використовуватися в науково-практичній діяльності працівниками природоохоронних установ Українських Карпат.

Новини

«Наша допомога птахам взимку»

На дворі холодно. Завмерли дерева. Застигла земля. До нас прийшла морозна пора року зима. Зима не тільки холодна, а й голодна. Особливо важко взимку нашим пернатим друзям пташкам, які не відлетіли у вирій, а залишилися з нами зимувати. Найважливіші та найтяжчі зимові місяці для птахів грудень і січень, саме тоді їм потрібна допомога, увага людини, […]

  • Екоосвіта

📍 День шанування кімнатних рослин (Houseplant Appreciation Day) відзначають 10 січня.

📍 День шанування кімнатних рослин (Houseplant Appreciation Day) відзначають 10 січня. Це подія, присвячена святкуванню радості та користі від кімнатних рослин. ☘🌺   Кімнатні рослини — це не лише естетичне доповнення до інтер’єру.   Вони допомагають очищати повітря, знижують стрес і покращують настрій. Додайте нову рослину у вашому домашньому середовищі чи на роботі, і ви помітите, як […]

  • Екоосвіта