ВІДБУЛАСЯ НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ

Автор: І. Коляджин

8-9 вересня 2022 року на базі біологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася XVIIІ Всеукраїнська наукова конференція «Стан і біорізноманіття екосистем Шацького національного природного парку та інших природоохоронних територій», присвячена 115-й річниці від дня народження Всеволода Ілліча Здуна.

Декан біологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Ігор Хамар відкрив конференцію та привітав учасників.

Ігор Шидловський, директор Зоологічного музею імені Бенедикта Дибовського Львівського національного університету імені Івана Франка представив доповідь, що супроводжувалася мультимедійними слайдами: «Війна і птахи».

Андрій Бокотей, старший науковий співробітник, завідувач відділу Державного природознавчого музею НАН України представив презентацію: «Причини втрати гнізд лелекою чорним Ciconia nigra у Західному Поліссі України».

Катерина Кремпа, аспірантка Львівського національного університету імені Івана Франка виступила з доповіддю: «Видове різноманіття птахів ряду лелекоподібні (Ciconiiformes) на території м. Дубляни».

В роботі конференції взяли участь вчені, науковці та аспіранти із 26 провідних наукових та навчальних установ Києва, Львова, Івано-Франкового, Харкова, Луцька, Шацька, Одеси, Сум, Ужгорода, Житомира, Сарн й інших міст України.

Від НПП «Верховинський» в роботі конференції дистанційно взяв участь Іван Коляджин.

Під час роботи конференції науковці виступали із доповідями з актуальних фундаментальних і прикладних питань зоології, екології, ботаніки, охорони природи тощо. Після роботи конференції прийнято відповідну резолюцію.

У виданому науковому збірнику матеріалів конференції надруковано 71 публікацію, у підготовці яких взяли участь 124 автори. У цьому збірнику опублікована стаття Івана Коляджина у співавторстві з Леонідом Осадчуком: «Сучасний стан ялинових (смерекових) пралісів на території НПП «Верховинський»».

Матеріали конференції будуть використані у подальшій науково-практичній роботі НПП «Верховинський».

Новини

🌿День довкілля та щорічна всеукраїнська акція з благоустрою «За чисте довкілля»🌿

🌿 У рамках проведення щорічного свята День довкілля та щорічної всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля», працівники Парку організували та провели еколого-освітню акцію спрямовану на поліпшення стану природного середовища. Було впорядковано рекреаційне місце 🌊 джерело «Млинський» та 🌳урочище «Запідок», що зробить ці місця, ще привабливішими для туристів. 🌊 Окрім цього, значні зусилля були спрямовані на […]

  • Екоосвіта
  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи
  • Охорона природи
  • Рекреація

📌 До дня екологічних знань який відзначається 15 квітня в Україні з 1996 року, фахівці еколого-освітньої роботи провели екозахід в Ільцівському ліцеї з учнями 4 класу

📌До дня екологічних знань який відзначається 15 квітня в Україні з 1996 року, фахівці еколого-освітньої роботи провели екозахід в Ільцівському ліцеї з учнями 4 класу. Метою заходу було – популяризація екологічних знань, формування екологічної культури та свідомості, надання інформації про стан екологічної безпеки та навколишнього середовища, виховання у дітей екологічного мислення. Значення екології неможливо переоцінити! […]

  • Екоосвіта

🐧🕊🦆 Птахи – це окраса рідної природи та нашого життя.

Птахи – це окраса рідної природи та нашого життя.Вони звеселяють нас, рятують від смутку, чарують мелодійним дзвінкоголосим співом, незвичайним оперенням і зовнішнім виглядом. З давніх-давен приліт перших перелітних птахів сприймався нашими пращурами як велика весняна радість. Українці здавна шанували птахів, чекаючи на їх приліт з далеких країв, бо вважали, що птахи на своїх крилах приносять […]

  • Екоосвіта