ВІДБУЛАСЯ НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ

Автор: І. Коляджин

8-9 вересня 2022 року на базі біологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася XVIIІ Всеукраїнська наукова конференція «Стан і біорізноманіття екосистем Шацького національного природного парку та інших природоохоронних територій», присвячена 115-й річниці від дня народження Всеволода Ілліча Здуна.

Декан біологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Ігор Хамар відкрив конференцію та привітав учасників.

Ігор Шидловський, директор Зоологічного музею імені Бенедикта Дибовського Львівського національного університету імені Івана Франка представив доповідь, що супроводжувалася мультимедійними слайдами: «Війна і птахи».

Андрій Бокотей, старший науковий співробітник, завідувач відділу Державного природознавчого музею НАН України представив презентацію: «Причини втрати гнізд лелекою чорним Ciconia nigra у Західному Поліссі України».

Катерина Кремпа, аспірантка Львівського національного університету імені Івана Франка виступила з доповіддю: «Видове різноманіття птахів ряду лелекоподібні (Ciconiiformes) на території м. Дубляни».

В роботі конференції взяли участь вчені, науковці та аспіранти із 26 провідних наукових та навчальних установ Києва, Львова, Івано-Франкового, Харкова, Луцька, Шацька, Одеси, Сум, Ужгорода, Житомира, Сарн й інших міст України.

Від НПП «Верховинський» в роботі конференції дистанційно взяв участь Іван Коляджин.

Під час роботи конференції науковці виступали із доповідями з актуальних фундаментальних і прикладних питань зоології, екології, ботаніки, охорони природи тощо. Після роботи конференції прийнято відповідну резолюцію.

У виданому науковому збірнику матеріалів конференції надруковано 71 публікацію, у підготовці яких взяли участь 124 автори. У цьому збірнику опублікована стаття Івана Коляджина у співавторстві з Леонідом Осадчуком: «Сучасний стан ялинових (смерекових) пралісів на території НПП «Верховинський»».

Матеріали конференції будуть використані у подальшій науково-практичній роботі НПП «Верховинський».

Новини

🌎🐧 Всесвітній день мігруючих птахів.

Всесвітній день мігруючих птахів відзначається щороку в другу суботу травня і в другу суботу жовтня та має на меті підвищити глобальну обізнаність про процес міграції птахів і загрози на шляху тварин, яких щороку стає все більше. Це екологічне свято є часом для вшанування та захисту цього дивовижного та надзвичайно складного природного явища, а також нагадує […]

  • Екоосвіта

Збережемо довкілля разом!🌱

Фахівцями відділів рекреації та еколого-освітньої роботи здійснено прибирання рекреаційного місця урочище «Запідок» від твердих побутових відходів та сміття. Турбуватися про природу, берегти ліс, не смітити в лісі – істини відомі змалечку. Та люди мають звичку про них забувати. Сліди перебування людини на природі видно не лише у місцях масового відпочинку, а й у самих віддалених […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Екологічна акція «Очистимо наш край від використаних батарейок»🔋

Чим небезпечні і чому так важливо не викидати батарейки в смітник? Що робити ? І куди здавати та як правильно утилізувати ? Саме про це на екозаході поговорили фахівці відділу еколого-освітньої роботи з учнями 4 класу Білоберізького ліцею. Після чого заповнивши анкету для учнів в якій кожен з учасників висловив свою думку відповівши на вказані […]

  • Екоосвіта