ВИДАНО ЧЕРГОВИЙ ТОМ ЛІТОПИСУ ПРИРОДИ НПП «ВЕРХОВИНСЬКИЙ»

Автор: І. Коляджин

 

Згідно Положення про Національний природний парк  (НПП) «Верховинський», вся діяльність установи спрямована на збереження природних комплексів і об’єктів та дослідження природних процесів. Для проведення детальних досліджень на території Парку залучаються вузькоспеціалізовані фахівці, співробітники науково-дослідних установ, доктори та кандидати наук, аспіранти з Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, Національного лісотехнічного університету України, Інституту ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України та інших. Фенологічні спостереження проводяться безпосередньо працівниками науково-дослідного відділу та службою державної охорони в основному на фенологічних маршрутах та фенологічних пунктах; гідрологічні – на гідропостах; метеорологічні – на метеопостах, а дані заносять у мобільні додатки, такі як SMART та Cluey.

Спеціалісти науково-дослідного відділу НПП «Верховинський» опрацьовують та узагальнюють дані первинних спостережень і експедиційних наукових досліджень проведених на його території. На їх основі, на початку року, видається книга «Літопис природи» за попередній рік, в якій сконцентровані основні результати спостережень за природними процесами і явищами.

У 2024 році видано дванадцятий том основного звітного документу про наукову роботу – Літопис природи Національного природного парку «Верховинський» за 2023 рік. Він складається з 11 розділів на 626 сторінках. В тексті вміщено 163 таблиці, 22 картосхеми та 140 ілюстрацій.

У книгах «Літопис природи» вміщені: інформація про стан екосистем, їх компонентів та узагальнені дані первинних спостережень, в зборі яких були задіяні інспектори природно-заповідного фонду Буркутського, Чивчинського, Прикордонного, Перкалабського та Добринського природоохоронних науково-дослідних відділень, а також працівники науково-дослідного відділу Парку.

Матеріали, опубліковані у науково-дослідній роботі, можуть бути використані науковцями для аналізу та виявлення взаємозв’язків у живій та неживій природі, здійснення наукових досліджень, написання дисертацій та наукових робіт, що пов’язані з територією Національного природного парку «Верховинський» та Чивчино-Гринявських гір в Українських Карпатах.

 

Новини

НПП “Верховинський” отримав формений одяг для працівників служби державної охорони від Франкфуртського зоологічного товариства

В рамках проекту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» працівники служби державної охорони отримали від Франкфуртського зоологічного товариства 66 комплектів зимового та літнього форменого одягу. Дана уніформа чудово зарекомендувала себе у високогірних умовах на протязі всіх сезонів року. НПП “Верховинський” щиро вдячний за підтримку Франкфуртському зоологічному товариству.      

  • Новини установи
  • Охорона природи

Зимова експедиція!

Це були 2 дні повні адреналіну та незабутніх емоцій на краю  географії! Маршрут проходив з села Пробійнівка через полонини, Копілаш, Великий Штефулець, ур.Чехани, Попадінець, полонина Альбин. Ми добралися бездоріжжями та засніженою дорогою  на саму вершину полонини Попопадя. Подорож була надзвичайно цікавою, інколи екстремальною і наповненою незабутніми враженнями. Дослідження та спостереження, які одержані під час експедиції […]

  • Охорона природи

2 лютого Всесвітній день водно-болотних угідь

Водно-болотні угіддя — це ділянки місцевості грунт яких є аквіфером, з постійною або сезонною вологістю, такі ділянки місцевості можуть бути частково або повністю зайняті водоймами. З нагоди цього свята відбувся еко-захід з учнями Ільцівського ліцею в еколого-освітньому візит-центрі на тему: «Водно-болотні угіддя нашого регіону». Під час заходу фахівці Парку обговорили з учнями  про важливу роль […]

  • Екоосвіта
  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи
  • Охорона природи
  • Рекреація