Токування — особлива поведінка птахів на початку шлюбного періоду, що сприяє залучення самки або самця і приведення їх у стан готовності до спарювання. Токування виражається по-різному: птахи можуть співати, робити токові польоти, при яких демонструється яскраво забарвлене оперення, влаштовувати бійки і «турніри», будувати гнізда.
Найактивніший ток відбувається в розпал весни, в період бурхливого танення снігів, коли проступають і швидко ростуть перші проталини.
Одним з основних завдань діяльності установи є збереження і розширення популяції орнітофауни. Спеціалістами НПП «Верховинський» розроблено комплекс заходів спрямованих на охорону птахів під час токування. Також проводиться спостереження та систематичний облік птахів на токовищах.
У цей період поблизу місць скупчень глухарів заборонено проводити будь-яку господарську діяльність. Службою державної охорони проводяться заходи щодо охорони цих місць, створення належних умов для спокійного токування.
Це і є одним з наших важливих завдань щодо збереження та відновлення популяції глухаря, тетерука орябка на території Парку.