Збереження популяції орнітофауни.

Автор: Н. Кочерган

Токування — особлива поведінка птахів на початку шлюбного періоду, що сприяє залучення самки або самця і приведення їх у стан готовності до спарювання. Токування виражається по-різному: птахи можуть співати, робити токові польоти, при яких демонструється яскраво забарвлене оперення, влаштовувати бійки і «турніри», будувати гнізда.

Найактивніший ток відбувається в розпал весни, в період бурхливого танення снігів, коли проступають і швидко ростуть перші проталини.

Одним з основних завдань діяльності установи є збереження і розширення популяції орнітофауни. Спеціалістами НПП «Верховинський» розроблено комплекс заходів спрямованих на охорону птахів під час токування. Також проводиться спостереження  та систематичний облік птахів на  токовищах.

У цей період поблизу місць скупчень глухарів заборонено проводити будь-яку господарську діяльність. Службою державної охорони проводяться заходи щодо охорони цих місць, створення належних умов для спокійного токування.

Це і є одним з наших важливих завдань щодо збереження та відновлення популяції глухаря, тетерука орябка  на території Парку.

 

 

 

Новини

📌Фахівці відділу рекреації та служби державної охорони, провели комплексну експедицію на території Парку🏞

Фахівці відділу рекреації та служби державної охорони, провели комплексну експедицію на території Парку з метою обстеження туристичних маршрутів, екологічних стежок, рекреаційних місць та відзняття фото-відео з цікавими туристичними локаціями. Під час експедиції були обстежені еколого-пізнавальні туристичні маршрути: «Лостун», «Чивчин», «Монастирський» та цікаві туристичні локації: г. Чивчин, болото Висяче, Мокринів Камінь, Кляуза Лостун, Кляуза Лостунець, пол. […]

  • Рекреація
  • Мандрівникам
  • Охорона природи

🎣 27 червня – Всесвітній день рибальства 🌍

27 червня – Всесвітній день рибальства Сьогодні згадуємо чудовий день біля озера, коли ми разом з дітками вирушили на риболовлю. Сонце лагідно світило, вода блищала, а маленькі рибалки з захопленням опановували перші навички – хтось тримав вудилище вперше, а хтось уже вчив інших. Але для нас це був не просто відпочинок. Ми говорили з дітьми […]

  • Рекреація
  • Екоосвіта

Транскордонний біосферний резерват в Карпатах

Транскордонний біосферний резерват в Карпатах — це стратегічна ініціатива, яка дає рисі й ведмедеві шанс на довготривале збереження через об’єднання зусиль України та Румунії. Він створює умови для природного життя, безпечної міграції та стабільної популяції великих хижаків у одному з найбільш біорізноманітних регіонів Європи. Міжнародна співпраця у природоохоронній сфері є надзвичайно важливою для збереження біорізноманіття […]

  • Охорона природи
  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи