Зимова експедиція.

Службою державної охорони спільно з науковим відділом та працівниками Прикордонного ПНДВ  було здійснено триденну зимову  експедицію на територію Парку. Маршрут експедиції проходив з урочища Гостівець  на полонину Широка.

Під час експедиції проведено огляди тимчасових приміщень ПНДВ та місць відпочинку, зроблено оцінку стану лісових насаджень (вітролом, вітровал, сніголомів), що відбулися під впливом природних факторів. Значний сніговий покрив ускладнив переміщення по території і часто складав певні труднощі.  Учасниками експедиції заміряно товщину снігового покриву, що акумулювався протягом зимових місяців, зафіксовано сліди лісових звірів, хоча їх зустрічалося досить рідко сліди козулі європейської (Capreolus capreolus), куниці лісової (Martes martes), особину глушця (Tetrao urogallus), який красувався на засніжених смереках.  Великі парнокопитні уникають вітряних місць і в рясні снігопади та люті морози шукають затишних місць у потоках і низинній місцевості.

Подорож була надзвичайно цікавою, інколи екстремальною, і наповненою незабутніми враженнями. У зв’язку зі снігопадами та сніговими наметами  в горах дуже лавинонебезпечно.

Учасниками експедиції не було виявлено порушень природоохоронного режиму та випадків браконьєрства. Нашою групою було обстежено частину туристичного маршруту «Перкалаба-Пробійнівка», що проходить хребтом Гринявських гір.

Дослідження та спостереження,  одержані під час експедиції, будуть використані у практичній роботі наукового та рекреаційного відділів.

 

Новини

День охорони навколишнього середовища

Усім нам подобається відчувати легенький вітерець, насолоджуватися співом птахів, ласувати фруктами й овочами, гуляти і дихати чистим повітрям. Тисячоліттями людина споживає дари природи, зазвичай не замислюючись, якої шкоди довкіллю може завдати її діяльність. Саме тому вкрай необхідно проводити виховну роботу з екологічного виховання. 5 червня весь світ відзначає День охорони навколишнього середовища. Цей день вважається […]

  • Екоосвіта

Працівники відділу рекреації та служби державної охорони взяли участь у онлайн-зустрічі з представниками Франкфуртського зоологічного товариства щодо підготовки і встановлення інформаційних стендів та превентивних (попереджувально-інформаційних) знаків.

  • Рекреація