Зимова експедиція.

Службою державної охорони спільно з науковим відділом та працівниками Прикордонного ПНДВ  було здійснено триденну зимову  експедицію на територію Парку. Маршрут експедиції проходив з урочища Гостівець  на полонину Широка.

Під час експедиції проведено огляди тимчасових приміщень ПНДВ та місць відпочинку, зроблено оцінку стану лісових насаджень (вітролом, вітровал, сніголомів), що відбулися під впливом природних факторів. Значний сніговий покрив ускладнив переміщення по території і часто складав певні труднощі.  Учасниками експедиції заміряно товщину снігового покриву, що акумулювався протягом зимових місяців, зафіксовано сліди лісових звірів, хоча їх зустрічалося досить рідко сліди козулі європейської (Capreolus capreolus), куниці лісової (Martes martes), особину глушця (Tetrao urogallus), який красувався на засніжених смереках.  Великі парнокопитні уникають вітряних місць і в рясні снігопади та люті морози шукають затишних місць у потоках і низинній місцевості.

Подорож була надзвичайно цікавою, інколи екстремальною, і наповненою незабутніми враженнями. У зв’язку зі снігопадами та сніговими наметами  в горах дуже лавинонебезпечно.

Учасниками експедиції не було виявлено порушень природоохоронного режиму та випадків браконьєрства. Нашою групою було обстежено частину туристичного маршруту «Перкалаба-Пробійнівка», що проходить хребтом Гринявських гір.

Дослідження та спостереження,  одержані під час експедиції, будуть використані у практичній роботі наукового та рекреаційного відділів.

 

Новини

Сприяння розвитку науки в регіоні

За сприянням дирекції НПП «Веховинський» Михайла Нечая в рамках «Проекту організації території НПП «Верховинський» 11-12 травня відбулася чергова робоча зустріч між працівниками Парку, начальниці наукового відділу Людмили Мацап’як та молодшої наукової співробітниці Алли Зітенюк, та мали змогу попрацювати з  високваліфікованими провідними науковцями, зокрема отримати дорогоцінний досвід у сфері ботаніки, від член-кореспондента НАН України, доктора біологічних […]

  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи

ОБЕРЕЖНО – ЗМІЇ!

ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД УКУСІВ ЗМІЙ: ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ Одягайтесь відповідно Якщо ви вирушаєте в місцевість, де потенційно можуть бути плазуни, вдягайте одяг, що захистить від укусів. Це повинні бути довгі штани із цупкої тканини, високі черевики. Штани потрібно заправити в черевики. Перевіряйте місце привалу Перед тим, як сісти на траву, камінь чи колоду дерева – будь […]

  • Без категорії