Зимова експедиція.

Службою державної охорони спільно з науковим відділом та працівниками Прикордонного ПНДВ  було здійснено триденну зимову  експедицію на територію Парку. Маршрут експедиції проходив з урочища Гостівець  на полонину Широка.

Під час експедиції проведено огляди тимчасових приміщень ПНДВ та місць відпочинку, зроблено оцінку стану лісових насаджень (вітролом, вітровал, сніголомів), що відбулися під впливом природних факторів. Значний сніговий покрив ускладнив переміщення по території і часто складав певні труднощі.  Учасниками експедиції заміряно товщину снігового покриву, що акумулювався протягом зимових місяців, зафіксовано сліди лісових звірів, хоча їх зустрічалося досить рідко сліди козулі європейської (Capreolus capreolus), куниці лісової (Martes martes), особину глушця (Tetrao urogallus), який красувався на засніжених смереках.  Великі парнокопитні уникають вітряних місць і в рясні снігопади та люті морози шукають затишних місць у потоках і низинній місцевості.

Подорож була надзвичайно цікавою, інколи екстремальною, і наповненою незабутніми враженнями. У зв’язку зі снігопадами та сніговими наметами  в горах дуже лавинонебезпечно.

Учасниками експедиції не було виявлено порушень природоохоронного режиму та випадків браконьєрства. Нашою групою було обстежено частину туристичного маршруту «Перкалаба-Пробійнівка», що проходить хребтом Гринявських гір.

Дослідження та спостереження,  одержані під час експедиції, будуть використані у практичній роботі наукового та рекреаційного відділів.

 

Новини

Чиста вода, свіже повітря і родючий грунт – все це необхідно людям для повноцінного і здорового існування. Саме про чистоту довкілля дбаємо і ми – працівники НПП “Верховинський” і з цією метою було вчергове прибрано рекреаційне місце в урочищі Млинський від сміття.

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Дикі звірі – наше велике багатство.

Для підвищення чисельності диких тварин працівниками парку здійснюється  комплекс біотехнічних заходів для збереження середовища існування та відтворення фауни,  шляхом створення сприятливих  умов, для їх проживання в природному середовищі та покращення кормових та захисних властивостей угідь. У холодну пору звірі і птахи нерідко гинуть не тільки від холоду, а й від нестачі кормів. Зимова підгодівля – […]

  • Охорона природи

Одноденний семінар для екоосвітян

В рамках підтримки Франкфуртського зоологічного товариства екологоосвітнього напрямку, фахівці відділів рекреації та еколого-освітньої роботи взяли участь у одноденному семінарі з екоосвітянами установ, що проходив на території ННП “Вижницький” з метою обміну досвіду. Спільно проведені еколого-освітні заходи на природі для групи дітей, залучаючи всі теоретичні знання, які ми отримали протягом попередніх семінарів та тренінгів та які […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація