Зимова експедиція.

Службою державної охорони спільно з науковим відділом та працівниками Прикордонного ПНДВ  було здійснено триденну зимову  експедицію на територію Парку. Маршрут експедиції проходив з урочища Гостівець  на полонину Широка.

Під час експедиції проведено огляди тимчасових приміщень ПНДВ та місць відпочинку, зроблено оцінку стану лісових насаджень (вітролом, вітровал, сніголомів), що відбулися під впливом природних факторів. Значний сніговий покрив ускладнив переміщення по території і часто складав певні труднощі.  Учасниками експедиції заміряно товщину снігового покриву, що акумулювався протягом зимових місяців, зафіксовано сліди лісових звірів, хоча їх зустрічалося досить рідко сліди козулі європейської (Capreolus capreolus), куниці лісової (Martes martes), особину глушця (Tetrao urogallus), який красувався на засніжених смереках.  Великі парнокопитні уникають вітряних місць і в рясні снігопади та люті морози шукають затишних місць у потоках і низинній місцевості.

Подорож була надзвичайно цікавою, інколи екстремальною, і наповненою незабутніми враженнями. У зв’язку зі снігопадами та сніговими наметами  в горах дуже лавинонебезпечно.

Учасниками експедиції не було виявлено порушень природоохоронного режиму та випадків браконьєрства. Нашою групою було обстежено частину туристичного маршруту «Перкалаба-Пробійнівка», що проходить хребтом Гринявських гір.

Дослідження та спостереження,  одержані під час експедиції, будуть використані у практичній роботі наукового та рекреаційного відділів.

 

Новини

Працівники НПП «Верховинський» присвятили 11 днів для дітей загиблих Захисників та Захисниць України, що відпочивали на базі установи в рамках  проекту  «Choven.Діти.Зимові канікули» . Програма відпочинку була насичена та різноманітна, щодня для дітей були організовані розваги, екскурсії, мандрівки, майстер класи та еколого-пізнавальні заходи.

  • Новини установи
  • Рекреація

Четверта робоча зустріч щодо розробки Проєкту організації території НПП «Верховинський»

В адміністрації Національного природного парку «Верховинський» 9 лютого 2023 року відбулась четверта третя робоча зустріч щодо розробки Проєкту організації території НПП «Верховинський», організованої в рамках проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» за ініціативи Франкфуртського зоологічного товариства в Україні (FZS/Ukmraine). Учасниками зустрічі розглянуто та обговорено розроблені розділи проєкту організації території НПП «Верховинський», зонування території. Розглянули розробку […]

  • Новини установи

“Підземний світ Карпат”

Фахівці відділу екоосвіти не тільки отримали книги “Підземний світ Карпат”, а й спільно з іншими спеціалістами Парків взяли участь у вебінарі, під час якого довідалися цікаву інформацію і застосували знання на практиці. Велика подяка, Франкфуртське зоологічне товариство в Україні // FZS Ukraine? книги надзвичайно цікаві та пізнавальні для нас і наших слухачів.

  • Екоосвіта