Взаємодопомога по науковому

Автор: А.Зітенюк

Ще до початку війни наукові зустрічі проходили у зовсім іншому форматі, наразі ситуація інша, проте працюємо і надалі з надією на краще. Хочемо поділитися з Вами плідною співпрацею із досвідченим орнітологом із Краматорська. Височин Максим Олегович кандидат біологічних наук, доцент кафедри прикладної екології, хімії і охорони праці Донбаської національної академії будівництва і архітектури.

Дослідження орнітофауни проводились під час експедиції, що проходила 30 червня – 1 липня 2022 року, здебільшого на території Чивчинського природоохоронного науково-дослідного відділення. Територія НПП «Верховинський» віддалена та важкодоступна, тож наукові експедиції на територію парку тривають не менше двох днів.

Експедиція була комплексною, одним із основних акцентів був – орнітофауна. Обліки птахів, проводилися згідно рекомендацій наведених Ю.І. Вергелесом (1994),  здійснювались за методикою обліків на кругових майданчиках, адже саме ця група методів добре зарекомендувала себе у гірській місцевості.

Загально прийнята методика була дещо оптимізована. Було визначено 5 точок обліків птахів на різній висоті н.р.м. Для визначення точок застосовувався мобільний додаток SMART. Для зручності виявлення всіх птахів на майданчиках використовували диктофон мобільного телефона, за допомогою якого здійснювався запис співу птахів на точках протягом 5 хвилин. Остаточне визначення птахів здійснювалось вже в офісному приміщенні.

Під час експедиції було виявлено 26 видів птахів. Заслуговують на увагу зустрічі з видами внесеними до Червоної книги України: беркут (Aquila chrysaetos), глушець (Tetrao urogallus), дятел білоспинний (Dendrocopos leucotos), золотомушка червоночуба (Regulus ignicapillus).

 

 

Новини

«У гостях у лісовичка»

В Верхньоясенівському ЗДО «Гуцулятко» для найменших відбувся цікавий захід на тему: «У гостях у лісовичка». Щоб нормалізувати увагу й активність, відновити сили й настрій, фахівці Парку заняття розпочали з фізкультхвилинки. За допомогою сюжетних картинок дітки ознайомились із лісовичком- це лісовий господар,  з лісовими мешканцями,  🐻🐰 🦊🐭 лісовими рослинами,💐  деревами,🌲🌳 ягодами та грибами. 🍓🍒🍄‍🍄 Також за […]

  • Екоосвіта

Вже постійним снігом вкрилися гори. ❄️🌨❄️

На територію НПП «Верховинський» завітала справжня зима. Вже постійним снігом вкрилися гори. ❄️🌨❄️ 📸 Зимовими світлинами поділилися працівники природоохоронних  науково -дослідних відділень Парку. 📌Що варто знати туристам про зимовий похід. Найперше – вони неймовірно гарні. Але необхідно розуміти, що зимові та літні гори – це різні речі, і до багатьох моментів слід підготуватися заздалегідь. Надаємо […]

  • Мандрівникам
  • Науково-дослідний відділ
  • Охорона природи
  • Рекреація

Фахівці відділу рекреації спільно з інспекторами продовжують свою роботу по облагородженню рекреаційних місць на території Парку.

Фахівці відділу рекреації спільно з інспекторами продовжують свою роботу по облагородженню рекреаційних місць на території Парку. Зокрема, розчистили джерела питної води та встановили дерев’яні кринички .💧 📌 Для мінерального джерела «Буркут» на полонині Брюсний, Буркутського ПНДВ. 📌 В урочищі Мокрин, Чивчинського ПНДВ та на полонині Танасенькова під горою Чивчин, 🏔 Добринського ПНДВ. 🏕 Для того, […]

  • Мандрівникам
  • Охорона природи
  • Рекреація