Чергове засідання Науково-технічної ради (НТР) НПП «Верховинський»

Автор: Л. Мацап’як

  29 травня 2024 року відбулось Чергове засідання Науково-технічної ради (НТР) НПП «Верховинський» під головуванням директора Михайла Нечая з виїздом на територію установи, а саме на території Перкалабського ПНДВ ур. Перкалаб.

Захід проходив у новозбудованому адміністративному приміщенні Перкалабського природоохоронного науково-дослідного відділення, яке збудоване за сприяння Франкфуртського зоологічного товариства в рамках проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні». Тож, завдяки партнерській підтримці на сьогоднішній день є можливість повноцінного проведення ряду природоохоронних, наукових, еко-освітніх та рекреаційних заходів, експедицій, тощо.

На засіданні розглянули підсумки науково-дослідної діяльності за 2023 рік НПП «Верховинський», перспективи рекреаційної діяльності у 2024 році, перспективи проведення еколого – освітньої роботи у 2024 році, перспективи проведення природоохоронних заходів у 2024 році, проєкт лімітів на використання природних ресурсів у 2024 р., відпускні ціни на лісопродукцію, внесення змін щодо переліку платних послуг на території Парку та різне.

Засідання проходило за регламентом порядку денного з яким члени НТР були ознайомлені заздалегідь, матеріали та проекти рішень були розіслані завчасно.

В ході засідання відбулось обговорення всіх важливих питань щодо природоохоронної діяльності установи. Членами НТР було одноголосно прийнято позитивні рішення по всіх питаннях порядку денного із врахуванням пропозицій та рекомендацій, озвучених під час засідання.

Адміністрація НПП «Верховинський» хоче висловити щиру подяку всім учасникам цього важливого процесу, за активну участь у обговореннях, розуміння пріоритетів збереження природної спадщини та допомогу у розробці активного природоохоронного менеджменту. Також, окрема подяка начальнику Перкалабського ПНДВ – Сергію Петровичу Матійчуку та всім працівникам установи які брали активну участь у підготовці та проведенні даного заходу, та забезпечили теплий прийом учасників засідання.

У науково-технічній раді, окрім працівників НПП взяли участь:

професор кафедри лісових культур і лісової селекції Національного лісотехнічного університету України, академік-секретар Лісівничої Академії наук України, доктор сільськогосподарських наук – Юрій Дебринюк; доцент кафедри туризму Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, канд. геолог. наук – Ярослава Коробейнікова; доцент кафедри біології та екології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, канд. біол. наук – Артур Сіренко; директор національного природного парку «Гуцульщина», канд. біол. наук – Юрій Стефурак; голова Білоберізької сільської ради – Дмитро Іванюк, голова Верховинської районної ради Юрій Філипчук, заступник сільського голови Зеленської сільської ради – Василь Шмадюк.

 

 

Новини

«У гостях у лісовичка»

В Верхньоясенівському ЗДО «Гуцулятко» для найменших відбувся цікавий захід на тему: «У гостях у лісовичка». Щоб нормалізувати увагу й активність, відновити сили й настрій, фахівці Парку заняття розпочали з фізкультхвилинки. За допомогою сюжетних картинок дітки ознайомились із лісовичком- це лісовий господар,  з лісовими мешканцями,  🐻🐰 🦊🐭 лісовими рослинами,💐  деревами,🌲🌳 ягодами та грибами. 🍓🍒🍄‍🍄 Також за […]

  • Екоосвіта

Вже постійним снігом вкрилися гори. ❄️🌨❄️

На територію НПП «Верховинський» завітала справжня зима. Вже постійним снігом вкрилися гори. ❄️🌨❄️ 📸 Зимовими світлинами поділилися працівники природоохоронних  науково -дослідних відділень Парку. 📌Що варто знати туристам про зимовий похід. Найперше – вони неймовірно гарні. Але необхідно розуміти, що зимові та літні гори – це різні речі, і до багатьох моментів слід підготуватися заздалегідь. Надаємо […]

  • Мандрівникам
  • Науково-дослідний відділ
  • Охорона природи
  • Рекреація

Фахівці відділу рекреації спільно з інспекторами продовжують свою роботу по облагородженню рекреаційних місць на території Парку.

Фахівці відділу рекреації спільно з інспекторами продовжують свою роботу по облагородженню рекреаційних місць на території Парку. Зокрема, розчистили джерела питної води та встановили дерев’яні кринички .💧 📌 Для мінерального джерела «Буркут» на полонині Брюсний, Буркутського ПНДВ. 📌 В урочищі Мокрин, Чивчинського ПНДВ та на полонині Танасенькова під горою Чивчин, 🏔 Добринського ПНДВ. 🏕 Для того, […]

  • Мандрівникам
  • Охорона природи
  • Рекреація