Чергове засідання Науково-технічної ради (НТР) НПП «Верховинський»

Автор: Л. Мацап’як

  29 травня 2024 року відбулось Чергове засідання Науково-технічної ради (НТР) НПП «Верховинський» під головуванням директора Михайла Нечая з виїздом на територію установи, а саме на території Перкалабського ПНДВ ур. Перкалаб.

Захід проходив у новозбудованому адміністративному приміщенні Перкалабського природоохоронного науково-дослідного відділення, яке збудоване за сприяння Франкфуртського зоологічного товариства в рамках проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні». Тож, завдяки партнерській підтримці на сьогоднішній день є можливість повноцінного проведення ряду природоохоронних, наукових, еко-освітніх та рекреаційних заходів, експедицій, тощо.

На засіданні розглянули підсумки науково-дослідної діяльності за 2023 рік НПП «Верховинський», перспективи рекреаційної діяльності у 2024 році, перспективи проведення еколого – освітньої роботи у 2024 році, перспективи проведення природоохоронних заходів у 2024 році, проєкт лімітів на використання природних ресурсів у 2024 р., відпускні ціни на лісопродукцію, внесення змін щодо переліку платних послуг на території Парку та різне.

Засідання проходило за регламентом порядку денного з яким члени НТР були ознайомлені заздалегідь, матеріали та проекти рішень були розіслані завчасно.

В ході засідання відбулось обговорення всіх важливих питань щодо природоохоронної діяльності установи. Членами НТР було одноголосно прийнято позитивні рішення по всіх питаннях порядку денного із врахуванням пропозицій та рекомендацій, озвучених під час засідання.

Адміністрація НПП «Верховинський» хоче висловити щиру подяку всім учасникам цього важливого процесу, за активну участь у обговореннях, розуміння пріоритетів збереження природної спадщини та допомогу у розробці активного природоохоронного менеджменту. Також, окрема подяка начальнику Перкалабського ПНДВ – Сергію Петровичу Матійчуку та всім працівникам установи які брали активну участь у підготовці та проведенні даного заходу, та забезпечили теплий прийом учасників засідання.

У науково-технічній раді, окрім працівників НПП взяли участь:

професор кафедри лісових культур і лісової селекції Національного лісотехнічного університету України, академік-секретар Лісівничої Академії наук України, доктор сільськогосподарських наук – Юрій Дебринюк; доцент кафедри туризму Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, канд. геолог. наук – Ярослава Коробейнікова; доцент кафедри біології та екології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, канд. біол. наук – Артур Сіренко; директор національного природного парку «Гуцульщина», канд. біол. наук – Юрій Стефурак; голова Білоберізької сільської ради – Дмитро Іванюк, голова Верховинської районної ради Юрій Філипчук, заступник сільського голови Зеленської сільської ради – Василь Шмадюк.

 

 

Новини

НПП “Верховинський” отримав формений одяг для працівників служби державної охорони від Франкфуртського зоологічного товариства

В рамках проекту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» працівники служби державної охорони отримали від Франкфуртського зоологічного товариства 66 комплектів зимового та літнього форменого одягу. Дана уніформа чудово зарекомендувала себе у високогірних умовах на протязі всіх сезонів року. НПП “Верховинський” щиро вдячний за підтримку Франкфуртському зоологічному товариству.      

  • Новини установи
  • Охорона природи

Зимова експедиція!

Це були 2 дні повні адреналіну та незабутніх емоцій на краю  географії! Маршрут проходив з села Пробійнівка через полонини, Копілаш, Великий Штефулець, ур.Чехани, Попадінець, полонина Альбин. Ми добралися бездоріжжями та засніженою дорогою  на саму вершину полонини Попопадя. Подорож була надзвичайно цікавою, інколи екстремальною і наповненою незабутніми враженнями. Дослідження та спостереження, які одержані під час експедиції […]

  • Охорона природи

2 лютого Всесвітній день водно-болотних угідь

Водно-болотні угіддя — це ділянки місцевості грунт яких є аквіфером, з постійною або сезонною вологістю, такі ділянки місцевості можуть бути частково або повністю зайняті водоймами. З нагоди цього свята відбувся еко-захід з учнями Ільцівського ліцею в еколого-освітньому візит-центрі на тему: «Водно-болотні угіддя нашого регіону». Під час заходу фахівці Парку обговорили з учнями  про важливу роль […]

  • Екоосвіта
  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи
  • Охорона природи
  • Рекреація