ГІДРОБІОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ НА ТЕРИТОРІЇ НПП «ВЕРХОВИНСЬКИЙ»

Автор: І. Коляджин

Нещодавно на території НПП «Верховинський» проводилися гідробіологічні дослідження річки Перкалаба, що проводили фахівці, наукові співробітники та кандидати біологічних наук Микола Причепа та Сергій Пришляк з Інституту гідробіології Національної академії наук України спільно з спеціалістами НПП «Верховинський».

В руслі річки Перкалаба, в місцях де розташовані давні гідрологічні споруди (кляузи) та місця вище та нижче течії цих споруд було досліджено біотичну структуру гідробіонтів та відібрано проби води і донних відкладів.

Гідроекологічні натурні дослідження у верхів’ях річки Черемош виконувалися в рамках програми «Механізми формування біорізноманіття риб та інших гідробіонтів в екотонних зонах річкових систем, як основа розробки наукових засад збереження аборигенної флори і фауни в умовах інтенсифікації процесу інвазій чужорідними видами».

Із відібраних проб води та донних відкладів будуть зроблені аналізи, що дадуть можливість вивчити вплив гідрологічних споруд на режим річки Перкалаба. Матеріали досліджень гідробіонтів річки Перкалаба (фітопланктон, фітобентос, вища водяна рослинність, макробезхребетні та риби) будуть аналізовані з визначенням ймовірності виникнення екологічних змін та розробці рекомендацій щодо відновлення та збереження біорізноманіття й екологічного стану і оптимізацію безпечного режиму природокористування.

Результати досліджень будуть опубліковані в наступному томі Літопису природи НПП «Верховинський» та використовуватимуться в науково-практичній діяльності установи.

Новини

🌎🌲🌳Ліс – легені нашої планети!

У рамках відзначення Міжнародного дня лісів спеціалісти еколого-освітньої роботи спільно з юними дослідниками природи після екскурсії в еколого-освітньому візит- центрі вирушили на екологічну стежку «Гучівка». Розпочався захід з роздумів: «Що таке ліс? Яка роль лісу в житті людини? З чим асоціюється це слово?». Далі всі учасники знайомились між собою за допомогою гри «Шишкофон», називаючи своє […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Фахівці НПП «Верховинський» провели дводенну еколого-освітню екскурсію на тему «Флора та фауна водно-болотних угідь»

    Фахівці НПП «Верховинський» провели еколого-освітню екскурсію на тему «Флора та фауна водно-болотних угідь», 20 березня з учнями Верхньоясенівського ліцею та 21 березня з учнями Криворівнянського ліцею.     Екскурсія проходила за маршрутомЕколого-освітній візит-центр пр.Голиці с.Ільці екологічна стежка «Гучівка» струмок Жаб’євський пр.Рикалівка с.Замагора музей Гната Хоткевича с.Красноїлля музей Флори і Фауни с.Устеріки місце злиття […]

  • Екоосвіта
  • Новини установи
  • Рекреація

“Готуємо юних туристів у похід”

Працівниками відділу рекреації та еко-освіти проведено тематичний захід тему : “Готуємо юних туристів у похід”. Мета заходу: -пояснити значення туризму для фізичного і розумового розвитку, зміцнення здоров’я; -навчити складати рюкзак, укомплектовувати похідну аптечку, встановлювати намет; -заохочувати дітей до занять у секції з туризму; виховувати почуття дружби, колективізму, бажання допомогти товаришу під час походу, прищеплювати любов […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація