Комлексна осіння експедиція на територію Буркутського ПНДВ

Автор: Л. Мацапʼяк

Комлексна осіння експедиція на територію Буркутського ПНДВ

Тепла осінь дозволила продовжити польові дослідження на території НПП «Верховинський».

23 жовтня спеціалістами науково-дослідного відділу, відділу рекреації та  працівниками Буркутського природоохоронного науково-дослідного відділення здійснено комплесну експедицію на територію Парку.

Зокрема проведено розвідування нового туристичного маршруту й маркування шляху, по якому він буде пролягати в найближчий час.

Проведено фенологічні спостереження: зафіксовано повторне цвітіння дзвоників розлогих ялицевих, деревію звичайного. Пожовтіння листя у берези.

Зафіксовані такі види грибів як: Calócera viscósa (калоцера клейка) – вид грибів – базидіоміцетів, що входить до роду калоцера сімейства Dacrymycetaceae Широко поширений у Європі та Північній Америці; Sarcodon imbricatum (їжовик строкатий) – відділ: базидіомікотові  (Basidiomycota). Зустрічається в лісах на відмерлому корінні хвойних дерев – їстівний, 4 категорія; Agaricus pseudopratensis (печериця псевдолугова) – відділ: базидіомікотові  (Basidiomycota). Росте з липня до жовтня, в ялинових, часто високогірних лісах. Рідкісний вид, отруйний. Atheniella flavoalba (Атеніелла жовтувато-біла) – відділ: базидіомікотові  (Basidiomycota). Росте з початку літа до кінця осені, в листяних та хвойних лісах. Неїстівний гриб;  Cystoderma carcharias (цистодерма лушписта) гриб сімейства шампіньйонові, мешкає з кінця серпня до кінця жовтня у хвойних і змішаних (з сосною) лісах, у моху, на підстилці. Маловідомий, але належить до їстівних. Зафіксовано  ще ряд видів грибів які потребують подальшого визначення.

За допомогою додатку SMART зроблено картування видів.

Новини

«Наша допомога птахам взимку»

На дворі холодно. Завмерли дерева. Застигла земля. До нас прийшла морозна пора року зима. Зима не тільки холодна, а й голодна. Особливо важко взимку нашим пернатим друзям пташкам, які не відлетіли у вирій, а залишилися з нами зимувати. Найважливіші та найтяжчі зимові місяці для птахів грудень і січень, саме тоді їм потрібна допомога, увага людини, […]

  • Екоосвіта

📍 День шанування кімнатних рослин (Houseplant Appreciation Day) відзначають 10 січня.

📍 День шанування кімнатних рослин (Houseplant Appreciation Day) відзначають 10 січня. Це подія, присвячена святкуванню радості та користі від кімнатних рослин. ☘🌺   Кімнатні рослини — це не лише естетичне доповнення до інтер’єру.   Вони допомагають очищати повітря, знижують стрес і покращують настрій. Додайте нову рослину у вашому домашньому середовищі чи на роботі, і ви помітите, як […]

  • Екоосвіта