Чивчинські гори

Дикі та незаймані. І саме в цьому їхня особливість та краса. Це єдиний в Українських Карпатах район, де на поверхню виходять найдавніші метаморфічні утворення, перекриті осадовим палеозойським та мезозойським чохлом. Упродовж всієї доступної огляду історії Мармароський масив розвивався по-іншому, окремо від флішової області, до якої належать Гринявські гори.  Межами Чивчинських  гір є потоки Шибений, Чорний Черемош, витоки Перкалабу – з півночі та сходу.

Тверді метаморфічні і масивні осадові породи утворюють тут зубчасті гребні крутосхилих хребтів з численними шпилями і скелями. Головний Чивчинський хребет, який одночасно є частиною головного вододілу, починається від гори Стіг (1651 м) і простягається до гори Крецела. Лінія хребта фіксується вершинами Попадя (1526 м), Рижуватий (Лостун) (1641 м), Лостун Малий (1595 м), Штевйора (1617 м), Палениця (1750 м).

Від Палениці відходить хребет, який сполучає Чивчини з Гринявськими горами. До речі, полонина Палениця є найвищим плоскогір’ям України.

Маршрут цим напрямком захоплює своєю віддаленістю від цивілізації. Тут чудово вдасться "відімкнутися" від буденності та суєти. Пірнути у природну красу, адже гірські краєвиди тут особливо мальовничі. На більшій частині шляху відсутній мобільний зв’язок. Ми не радимо йти у Чивчинські гори початківцям. Цей шлях розрахований на знавців походів у гори.

Чивчинські гори є північно-західною частиною Мармароського кристалічного масиву, в межах цих гір розташована більша частина Національного природного парку "Верховинський". Вздовж усього Чивчинського хребта проходить державний кордон України з Румунією.

Може бути цікаво