6 жовтня 2022 року відбувся перший загальний онлайн тренінг. Під час зустрічі обговорили відповідні інструктивні й методичні матеріали, для належної організації та проведення моніторингу, а також про необхідність технічного забезпечення.
Моніторинг великих хижих ссавців є одним із заходів збереження біорізноманіття в рамках Карпатської конвенції, а також є складовою національних планів дій щодо збереження рисі та ведмедя і завдань зі збереження видів, занесених до Червоної книги України.
Франкфуртське зоологічне товариство (надалі – ФЗТ), з метою розвитку й вдосконалення моніторингу біорізноманіття Карпатського регіону, що також є предметом діючого меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю, укладеним між ФЗТ та НПП «Верховинський», продовжує з використанням фотопасток. Методика моніторингу ґрунтується на реєстрації хижаків впродовж зимового періоду в квадратах зі сторонами 10×10 км, в межах яких необхідно встановити 1-3 фотопастки.
Таке ж дослідження буде відбуватися і на території інших природоохоронних установ Карпат (разом – 14 парків та заповідників, на загальній площі понад 300 000 га.), що сприятиме формуванню повнішого розуміння стану та потреб охорони рідкісних видів ссавців. Відтак результати моніторингу будуть корисними не лише для поточного управління природоохоронною територією, а й для національного та міжнародного звітування
.