Підтримано 28 ініціатив громад Карпат

Підтримано 28 ініціатив громад Карпат
Розвиток мережі веломаршрутів, збереження рафайлівського вишитого одягу, облаштування простору біля Бухтівецького водоспаду і, навіть, планетарій – 28 переможців конкурсу ініціатив громад, що проживають в межах або поблизу восьми карпатських природно-заповідних територій, приступають до реалізації проєктів. Конкурс відбувається в рамках проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні»
Співпраця місцевих мешканців з природно-заповідними установами є надважливою у збереженні унікальної природи Карпат. Задля підсилення такої співпраці, в рамках проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» в грудні минулого року було оголошено конкурс місцевих ініціатив. До участі були запрошені громади, що проживають в межах або поблизу цільових територій проєкту.
На конкурс громади подали 115 проєктів. Конкурсна комісія визначили переможцями 28 ініціатив. До комісії входили представники Міндовкілля, ЛОДА, громадських організацій та проєкту. З частиною переможців конкурсу вже підписано контракти і розпочато виплату першого траншу для старту робіт. Реалізацію частини проєктів перенесено на весну 2023 року.
У 2023 році ми оголосимо другий конкурс ініціатив громад Карпат. Слідкуйте за оголошеннями на сторінці проєкту у Facebook та на сайті www.snpa.in.ua.
Довідка:
Конкурс місцевих ініціатив для впровадження на території Українських Карпат відбувається в межах проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні», що реалізовується в рамках Німецької Фінансової Кооперації (FC) і фінансується за рахунок Банку розвитку KfW. Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України є бенефіціаром проєкту.
Громади, які мешкають в межах чи околицях природно-заповідних територій, відіграють важливу роль для їхнього функціонування та для збереження біорізноманіття. Задля підтримки співпраці із місцевими громадами та розвитку економічних ініціатив, пов’язаних із сталим збереженням природних цінностей, проєктом було запущено малу грантову схему підтримки місцевих ініціатив. Деталі: www.snpa.in.ua.
В рамках “Конкурсу місцевих ініціатив” виграв проєкт “Екологія – це ми”, який був написаний фахівцями НПП “Верховинський” спільно з ГО “Еко-Черемош”.

 

Новини

Збережемо довкілля разом!🌱

Фахівцями відділів рекреації та еколого-освітньої роботи здійснено прибирання рекреаційного місця урочище «Запідок» від твердих побутових відходів та сміття. Турбуватися про природу, берегти ліс, не смітити в лісі – істини відомі змалечку. Та люди мають звичку про них забувати. Сліди перебування людини на природі видно не лише у місцях масового відпочинку, а й у самих віддалених […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Екологічна акція «Очистимо наш край від використаних батарейок»🔋

Чим небезпечні і чому так важливо не викидати батарейки в смітник? Що робити ? І куди здавати та як правильно утилізувати ? Саме про це на екозаході поговорили фахівці відділу еколого-освітньої роботи з учнями 4 класу Білоберізького ліцею. Після чого заповнивши анкету для учнів в якій кожен з учасників висловив свою думку відповівши на вказані […]

  • Екоосвіта

🌎🌞 Міжнародний день Сонця щорічно святкують 3 травня

Міжнародний день Сонця щорічно святкують 3 травня. Сонце дає нам світло і тепло, яке необхідно для життя людям, рослинам і тваринам. Також потрібно зазначити, що без Сонця у нас не було б повітря і води, адже тоді повітря перетворилося б на рідкий азотний океан, води б замерзли, а суша обмерзла. Напередодні цього свята фахівці еколого-освітньої […]

  • Екоосвіта