Підтримано 28 ініціатив громад Карпат

Підтримано 28 ініціатив громад Карпат
Розвиток мережі веломаршрутів, збереження рафайлівського вишитого одягу, облаштування простору біля Бухтівецького водоспаду і, навіть, планетарій – 28 переможців конкурсу ініціатив громад, що проживають в межах або поблизу восьми карпатських природно-заповідних територій, приступають до реалізації проєктів. Конкурс відбувається в рамках проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні»
Співпраця місцевих мешканців з природно-заповідними установами є надважливою у збереженні унікальної природи Карпат. Задля підсилення такої співпраці, в рамках проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» в грудні минулого року було оголошено конкурс місцевих ініціатив. До участі були запрошені громади, що проживають в межах або поблизу цільових територій проєкту.
На конкурс громади подали 115 проєктів. Конкурсна комісія визначили переможцями 28 ініціатив. До комісії входили представники Міндовкілля, ЛОДА, громадських організацій та проєкту. З частиною переможців конкурсу вже підписано контракти і розпочато виплату першого траншу для старту робіт. Реалізацію частини проєктів перенесено на весну 2023 року.
У 2023 році ми оголосимо другий конкурс ініціатив громад Карпат. Слідкуйте за оголошеннями на сторінці проєкту у Facebook та на сайті www.snpa.in.ua.
Довідка:
Конкурс місцевих ініціатив для впровадження на території Українських Карпат відбувається в межах проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні», що реалізовується в рамках Німецької Фінансової Кооперації (FC) і фінансується за рахунок Банку розвитку KfW. Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України є бенефіціаром проєкту.
Громади, які мешкають в межах чи околицях природно-заповідних територій, відіграють важливу роль для їхнього функціонування та для збереження біорізноманіття. Задля підтримки співпраці із місцевими громадами та розвитку економічних ініціатив, пов’язаних із сталим збереженням природних цінностей, проєктом було запущено малу грантову схему підтримки місцевих ініціатив. Деталі: www.snpa.in.ua.
В рамках “Конкурсу місцевих ініціатив” виграв проєкт “Екологія – це ми”, який був написаний фахівцями НПП “Верховинський” спільно з ГО “Еко-Черемош”.

 

Новини

📌Фахівці відділу рекреації та служби державної охорони, провели комплексну експедицію на території Парку🏞

Фахівці відділу рекреації та служби державної охорони, провели комплексну експедицію на території Парку з метою обстеження туристичних маршрутів, екологічних стежок, рекреаційних місць та відзняття фото-відео з цікавими туристичними локаціями. Під час експедиції були обстежені еколого-пізнавальні туристичні маршрути: «Лостун», «Чивчин», «Монастирський» та цікаві туристичні локації: г. Чивчин, болото Висяче, Мокринів Камінь, Кляуза Лостун, Кляуза Лостунець, пол. […]

  • Рекреація
  • Мандрівникам
  • Охорона природи

🎣 27 червня – Всесвітній день рибальства 🌍

27 червня – Всесвітній день рибальства Сьогодні згадуємо чудовий день біля озера, коли ми разом з дітками вирушили на риболовлю. Сонце лагідно світило, вода блищала, а маленькі рибалки з захопленням опановували перші навички – хтось тримав вудилище вперше, а хтось уже вчив інших. Але для нас це був не просто відпочинок. Ми говорили з дітьми […]

  • Рекреація
  • Екоосвіта

Транскордонний біосферний резерват в Карпатах

Транскордонний біосферний резерват в Карпатах — це стратегічна ініціатива, яка дає рисі й ведмедеві шанс на довготривале збереження через об’єднання зусиль України та Румунії. Він створює умови для природного життя, безпечної міграції та стабільної популяції великих хижаків у одному з найбільш біорізноманітних регіонів Європи. Міжнародна співпраця у природоохоронній сфері є надзвичайно важливою для збереження біорізноманіття […]

  • Охорона природи
  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи