Польові дослідження тривають

Автор: Л. Мацап’як

Тепла осінь дозволила продовжити польові дослідження на території НПП «Верховинський».

31 жовтня спеціалістами науково-дослідного відділу Людмилою Мацап’як і Аллою Зітенюк спільно з  працівниками Буркутського природоохоронного науково-дослідного відділення, експертом-орнітологом від Франкфуртського зоологічного товариства Максимом Височином здійснено науково-дослідну експедицію на територію Парку.

Спеціалістами проведено ліхенологічні дослідження на полонині Кукулик, Велика Будичевська, Попадя в результаті чого зібрано зразки для подальшого їх визначення та аналізу.

На полонині Попадя встановлено акустичний ресівер для орнітологічних досліджень.

Проведено фенологічні спостереження, зафіксовано фенофази у житті рослин такі як спороношення плауновидних, повторне цвітіння брусниці та скабіози.

Зафіксовані такі види грибів як: Lactarius rufus (гірчак (хрящ-молочник гіркий) – умовно їстівний гриб 4 категорії; Amanita battarrae (мухомор Баттари) – їстівний, 4 категорія; Calocera viscosa (калоцера клейка) – неїстівний гриб; Clavulina cinerea (клавуліна попелясто-сіра) – їстівний гриб 4 категорії; Rhodocollybia butyracea (родоколібія масляна) – їстівний гриб 4 категорії, та інші види які потребують подальшого визначення.

За допомогою додатку SMART зроблено картування видів.

Новини

📍 День шанування кімнатних рослин (Houseplant Appreciation Day) відзначають 10 січня.

📍 День шанування кімнатних рослин (Houseplant Appreciation Day) відзначають 10 січня. Це подія, присвячена святкуванню радості та користі від кімнатних рослин. ☘🌺   Кімнатні рослини — це не лише естетичне доповнення до інтер’єру.   Вони допомагають очищати повітря, знижують стрес і покращують настрій. Додайте нову рослину у вашому домашньому середовищі чи на роботі, і ви помітите, як […]

  • Екоосвіта