Правила безпеки під час зимового походу.

Автор: М. Бушватюк

Незалежно від досвіду перебування в горах, кожен може заблукати. Особливо небезпечно це взимку, коли є великий ризик замерзнути, потрапити в лавину, або травмуватися. Більшість подібних випадків трапляється за несприятливої погоди, коли в туриста обмежена видимість. Конкретні дії залежать від погодних умов, ступеню небезпеки місцевості та поточного часу доби. Однак національний природний парк «Верховинський» має для вас декілька практичних порад, які можуть допомогти у скрутній ситуації.

Підготовка перед походом до засніжених гір.

До початку походу ознайомтеся з очікуваним прогнозом погоди, рівнем лавинної небезпеки у регіоні та попередженнями ДСНС щодо безпечності перебування в горах.

Вирушаючи в зимовий похід ознайомтеся не лише з вашим маршрутом, а й з місцевістю навколо та підшукайте об’єкти, що можуть бути використані вами як орієнтир.

У подорож обов’язково беріть з собою карту, а в наш технологічний вік варто встановити програму GPS навігації та визначення GPS координат.

Під час вашого руху періодично звіряйте ваше поточне положення із картою та зауважуйте розташування чітких орієнтирів по відношенню до вас.

Окремо потурбуйтеся про те, щоб записати контакти рятувальної служби перед початком вашої мандрівки, та розкажіть людині, якій ви довіряєте, нитку вашого маршруту та орієнтовні місця ночівлі.

Також рекомендуємо мати при собі комплект запасного сухого одягу, воду, ліхтарик, сірники чи запальничку й зберігати їх у водонепроникному пакеті.

Коли ви виявили, що заблукали

Потрібно зупинитися та подолати напади паніки, якщо такі мають місце. Ви маєте зберігати спокій, щоб чітко мислити.

У подальшому варто роззирнутися й перевірити навколишню місцевість на наявність знайомих вам орієнтирів.

Погляньте на свій мобільний телефон. При наявності мобільного зв’язку ви можете встановити ваші точні координати, повідомити їх рятувальній службі й чекати допомоги на місці знаходження, розвівши вогонь. Коли покриття в даній місцевості немає, то потрібно рухатися далі.

Якщо ви роззирнулися й бачите свої сліди, то по ним можна спробувати повернутися до останнього відомого вам орієнтиру.

Якщо ви зауважили на карті в якому напрямку від вашого поточного місцезнаходження знаходиться село, то потрібно рухатися до нього.

Коли ж інцидент стався у незнайомій вам місцевості, то спробуйте прислухатися. Можливо ви зможете знайти річку чи потічок. Рухаючись за течією річки ви вийдете до людей.

У випадку, коли вас застала темрява, пріоритетом має стати розведення вогню, щоб зігрітися, а свій рух потрібно продовжити вранці. Добре, коли ви можете заховатись в колибі чи маєте намет зі спальником. Але якщо ви лишились без прихистку, то ні в якому разі не можна засинати на снігу.

Декілька корисних спостережень

Коли опускається сонце, температура в зимових горах різко знижується, тому людина починає відчутно мерзнути.

Перебуваючи в русі, ваше тіло виробляє достатньо тепла, щоб майже не відчувати холоду. Під час відпочинку тепло розсіюється й дуже легко змерзнути.

Чим вище висота вашого перебування, тим холодніше й вітрянніше. У зимовому лісі завжди затишніше, але кількість снігу там може бути значно більше ніж на гірському хребті.

Вірний спосіб вийти до цивілізації – рухатися вниз вздовж річки.

Уникайте походів зимовими горами на самоті, не вирушайте до невідомої вам місцевості, пам’ятайте, що правила пересування зимовими горами значно відрізняються від літніх, тому варто уникати подорожей, якщо у вас недостатньо досвіду для цього.

А як готуєтеся Ви до зимових походів?

Новини

Збережемо довкілля разом!🌱

Фахівцями відділів рекреації та еколого-освітньої роботи здійснено прибирання рекреаційного місця урочище «Запідок» від твердих побутових відходів та сміття. Турбуватися про природу, берегти ліс, не смітити в лісі – істини відомі змалечку. Та люди мають звичку про них забувати. Сліди перебування людини на природі видно не лише у місцях масового відпочинку, а й у самих віддалених […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Екологічна акція «Очистимо наш край від використаних батарейок»🔋

Чим небезпечні і чому так важливо не викидати батарейки в смітник? Що робити ? І куди здавати та як правильно утилізувати ? Саме про це на екозаході поговорили фахівці відділу еколого-освітньої роботи з учнями 4 класу Білоберізького ліцею. Після чого заповнивши анкету для учнів в якій кожен з учасників висловив свою думку відповівши на вказані […]

  • Екоосвіта

🌎🌞 Міжнародний день Сонця щорічно святкують 3 травня

Міжнародний день Сонця щорічно святкують 3 травня. Сонце дає нам світло і тепло, яке необхідно для життя людям, рослинам і тваринам. Також потрібно зазначити, що без Сонця у нас не було б повітря і води, адже тоді повітря перетворилося б на рідкий азотний океан, води б замерзли, а суша обмерзла. Напередодні цього свята фахівці еколого-освітньої […]

  • Екоосвіта