Взаємодопомога по науковому

Автор: А.Зітенюк

Ще до початку війни наукові зустрічі проходили у зовсім іншому форматі, наразі ситуація інша, проте працюємо і надалі з надією на краще. Хочемо поділитися з Вами плідною співпрацею із досвідченим орнітологом із Краматорська. Височин Максим Олегович кандидат біологічних наук, доцент кафедри прикладної екології, хімії і охорони праці Донбаської національної академії будівництва і архітектури.

Дослідження орнітофауни проводились під час експедиції, що проходила 30 червня – 1 липня 2022 року, здебільшого на території Чивчинського природоохоронного науково-дослідного відділення. Територія НПП «Верховинський» віддалена та важкодоступна, тож наукові експедиції на територію парку тривають не менше двох днів.

Експедиція була комплексною, одним із основних акцентів був – орнітофауна. Обліки птахів, проводилися згідно рекомендацій наведених Ю.І. Вергелесом (1994),  здійснювались за методикою обліків на кругових майданчиках, адже саме ця група методів добре зарекомендувала себе у гірській місцевості.

Загально прийнята методика була дещо оптимізована. Було визначено 5 точок обліків птахів на різній висоті н.р.м. Для визначення точок застосовувався мобільний додаток SMART. Для зручності виявлення всіх птахів на майданчиках використовували диктофон мобільного телефона, за допомогою якого здійснювався запис співу птахів на точках протягом 5 хвилин. Остаточне визначення птахів здійснювалось вже в офісному приміщенні.

Під час експедиції було виявлено 26 видів птахів. Заслуговують на увагу зустрічі з видами внесеними до Червоної книги України: беркут (Aquila chrysaetos), глушець (Tetrao urogallus), дятел білоспинний (Dendrocopos leucotos), золотомушка червоночуба (Regulus ignicapillus).

 

 

Новини

📌Фахівці відділу рекреації та служби державної охорони, провели комплексну експедицію на території Парку🏞

Фахівці відділу рекреації та служби державної охорони, провели комплексну експедицію на території Парку з метою обстеження туристичних маршрутів, екологічних стежок, рекреаційних місць та відзняття фото-відео з цікавими туристичними локаціями. Під час експедиції були обстежені еколого-пізнавальні туристичні маршрути: «Лостун», «Чивчин», «Монастирський» та цікаві туристичні локації: г. Чивчин, болото Висяче, Мокринів Камінь, Кляуза Лостун, Кляуза Лостунець, пол. […]

  • Рекреація
  • Мандрівникам
  • Охорона природи

🎣 27 червня – Всесвітній день рибальства 🌍

27 червня – Всесвітній день рибальства Сьогодні згадуємо чудовий день біля озера, коли ми разом з дітками вирушили на риболовлю. Сонце лагідно світило, вода блищала, а маленькі рибалки з захопленням опановували перші навички – хтось тримав вудилище вперше, а хтось уже вчив інших. Але для нас це був не просто відпочинок. Ми говорили з дітьми […]

  • Рекреація
  • Екоосвіта

Транскордонний біосферний резерват в Карпатах

Транскордонний біосферний резерват в Карпатах — це стратегічна ініціатива, яка дає рисі й ведмедеві шанс на довготривале збереження через об’єднання зусиль України та Румунії. Він створює умови для природного життя, безпечної міграції та стабільної популяції великих хижаків у одному з найбільш біорізноманітних регіонів Європи. Міжнародна співпраця у природоохоронній сфері є надзвичайно важливою для збереження біорізноманіття […]

  • Охорона природи
  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи